Phenjan rakétával válaszolt az ENSZ-szankciókra

Észak-Korea több rövid ható-távolságú rakétát lőtt ki teg-nap, pár órával az után, hogy az ENSZ újabb büntetőintéz-kedéseket fogadott el a kom-munista állammal szemben.Phenjan/Peking. Phenjan rövid hatótávolságú rakétákat lőtt ki a Japán-tenger irányába Észak-Koreából.

Észak-Korea több rövid ható-távolságú rakétát lőtt ki teg-nap, pár órával az után, hogy az ENSZ újabb büntetőintéz-kedéseket fogadott el a kom-munista állammal szemben.

Phenjan/Peking. Phenjan rövid hatótávolságú rakétákat lőtt ki a Japán-tenger irányába Észak-Koreából. Szakértők szerint egyértelmű, hogy Phenjan az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozata miatti felháborodásában lőtt. Katonai források szerint 300 milliméteres vagy rövid hatótávolságú rakétákról lehet szó, amelyek 100–150 kilométert tettek meg, mielőtt a tengerbe zuhantak. „A kilövéseket további provokációk is követhetik” – húzta alá egy dél-koreai katonai forrás.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa szerdán fogadta el az eddigi legszigorúbb büntetőintézkedéseket Phenjannal szemben, mert Észak-Korea január elején újabb kísérleti atomrobbantást hajtott végre, majd egy hónappal később műholdat lőtt fel ballisztikus rakétával, mindkét alkalommal megsértve a BT korábbi határozatait. Az új szigorú szankciók megfogalmazásában és érvényre juttatásában közös álláspontra jutott Washington, Peking, Moszkva és Szöul, ezért sikerült végül egyhangúan elfogadtatni a BT-ben.

Peking az ENSZ által hozott Észak-Koreát büntető határozat maradéktalan betartását szorgalmazza, egyúttal fontosnak tartja azt, hogy a szankciók ne befolyásolhassák a szomszédos országban élők mindennapi életét. Hung Lej külügyi szóvivő tegnap arról is beszélt, kormánya álláspontja szerint mielőbb újra kellene indítani a Koreai-félsziget nukleáris leszerelését célzó hatoldalú tárgyalásokat.

Megfigyelők emlékeztetnek rá, Kína szerepe a szankciók betartatásában különösen fontos, mivel Észak-Korea külkereskedelmének 90 százalékát nagy szomszédján keresztül bonyolítja. Ugyanakkor megjegyzik, a kommunista állam gazdasági összeomlásában Peking nem érdekelt, mivel annak beláthatatlan következményei lennének rá és a régióra nézve. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?