A brit vegyi alakulat, amely napokig dolgozott az "ételmérgezés" helyszínén (TASR/AP-felvétel)
Nem idegméreg, ételmérgezés! – az oroszok előszedték Szkripal állítólagos unokahúgát
Folyik az orosz dezinformációs hadjárat a megmérgezett ex-kém ügyében.
Jól van az angliai Salisburyben megmérgezett Szergej és Julija Szkripal egy, a Rosszija 1 orosz állami televízióban bejátszott, tisztázatlan hitelességű hangfelvétel szerint.
A bejátszás a volt kettős ügynök lánya, Julija és az unokahúga, Viktorija Szkripal állítólag szerda este lezajlott telefonbeszélgetéséről készült, az utóbbi állítása szerint. A Julija Szkripalként bemutatkozó nő azt állította, hogy Szergej Szkripal állapota „rendben van", és hogy a telefonbeszélgetés alatt éppen pihen, alszik.
„Mindenkinek rendben van az egészsége. Senkinél nincsenek helyrehozhatatlan dolgok. Minden oké” – állította a Julija Szkripalként fellépő nő, a hívás kezdeményezője.
A beszélgetésben elhangzott, Viktorija Szkripal azt reméli, hogy megkapja a vízumot és már hétfőn meglátogathatja az unokatestvérét. Az állítólagos Julija Szkripal ugyanakkor kétségét fejezte ki afelől, hogy unokahúga megkapja a beutazási engedélyt. A volt kettős ügynök lányaként fellépő nő azt állította, hogy egy „ideiglenes” telefonról beszél.
A Rosszija 1 televízió 60 perc című műsorának vezetői közölték, hogy nem tudják megerősíteni a Viktorija Szkripaltól származó felvétel hitelességét.
Az orosz Nyomozó Hatóság (SZK) szerdán tanúként hallgatta ki Viktorija Szkripalt. A nő szerda este a Pervij Kanal (Első Csatorna) állami televízióban úgy vélekedett, hogy
nagybátyja és az unokatestvére valamilyen halételtől kaphatott mérgezést, és kifogásolta, hogy a brit hatóságok titkosították, mit rendeltek Szkripalék a salisbury-i pizzériában.
Szergej Szkripal Nagy-Britanniában élő volt orosz–brit kettős ügynököt és lányát, a hozzá Oroszországból vendégségbe érkező Julija Szkripalt március 4-én súlyos mérgezéses tünetekkel vitték az angliai Salisbury városának kórházába. Szkripal az orosz katonai hírszerzés ezredeseként a brit külső hírszerzés (MI6) ügynöke volt, ami miatt hazájában börtönbüntetésre elítélték, de ügynökcsere keretében elengedték. London a merénylettel az oroszokat gyanúsította meg, amit Moszkva visszautasított.
Az ügy miatt 28 állam utasított ki orosz diplomatákat, amire Moszkva azonos módon válaszolt.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.