Washington. Bírálatot váltott ki az érintett szövetségesek és Moszkva részéről a Pentagonnak az a döntése, amely biztonsági érdekekre hivatkozva kizárja a kanadai, francia, német és orosz cégeket abból, hogy fővállalkozóként vehessenek részt az iraki újjáépítésben.
Mindenki megsértődött
Washington. Bírálatot váltott ki az érintett szövetségesek és Moszkva részéről a Pentagonnak az a döntése, amely biztonsági érdekekre hivatkozva kizárja a kanadai, francia, német és orosz cégeket abból, hogy fővállalkozóként vehessenek részt az iraki újjáépítésben. Kanada és Németország elfogadhatatlannak nevezte a lépést. Franciaország jelezte: vizsgálja az intézkedés jogszerűségét, Oroszország pedig leszögezte, hogy nem írja le Irak vele szemben fennálló adósságát. Nagy-Britannia ugyanakkor aggodalmát fejezte ki, hogy a brit cégek is kiszorulnak az iraki újjáépítés programjaiból, annak ellenére, hogy rájuk nem vonatkozik a Pentagon kirekesztő döntése. Ez az eddigi legsúlyosabb megtorlása annak, hogy az érintett országok ellenezték az Irak elleni háborút, a bagdadi rezsim megdöntése után pedig nem járultak hozzá katonákkal a biztonság megszilárdításához. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.