Indul a termékenységi turizmus

Az Egyesült Királyságban a lombikbébi programban résztvevő párok háromnegyedének fizetni kell a kezelésért, ami akár négyezer fontba is kerülhet. A szakemberek attól tartanak, hogy többen felkerekednek, és az olcsóbb kelet-közép-európai országokban próbálkoznak a művi teherbeeséssel.

Az Egyesült Királyságban a lombikbébi programban résztvevő párok háromnegyedének fizetni kell a kezelésért, ami akár négyezer fontba is kerülhet. A szakemberek attól tartanak, hogy többen felkerekednek, és az olcsóbb kelet-közép-európai országokban próbálkoznak a művi teherbeeséssel.

Az Európai Unió bővítésének hatására fölerősödhet az új tagállamokba irányuló termékenységi turizmus – állítja a BBC egy berlini konferencia megállapításaira hivatkozva. A meddőséggel foglalkozó orvosok tanácskozásán elhangzott, hogy a Magyarországhoz és Szlovéniához hasonló országokban gyakran feleannyiba sem kerülnek a termékenységi kezelések, miközben a hatékonyságuk ugyanolyan, mint a drága nyugat-európaiaké, ellenben kevésbé szabályozott a klinikák tevékenysége.

Az Egyesült Királyságban a lombikbébi programban résztvevő párok háromnegyedének fizetni kell a kezelésért, ami akár négyezer fontba is kerülhet (körülbelül másfélmillió forint), míg Magyarországon körülbelül hatszázezer forintra rúg csak egy-egy kezelés költsége. Angliai egészségügyi szervezetek szeretnék elérni, hogy azoknak a 23 és 39 év közötti nőknek, akik több mint három éve próbálkoznak már sikertelenül a teherbe eséssel, három kezelést is támogasson a társadalombiztosító, mivel a kormányzat jelenleg csak egy embrióbeültetési ciklust finanszíroz.

Huszonkét országból gyűjtöttek a koppenhágai egyetem termékenységi klinikájának orvosai „asszisztált reprodukcióra” vonatkozó előzetes adatokat. Megállapításaik szerint a népességhez viszonyítva legtöbb lombikbébi kezelés Dániában történt 2001-ben: egymillió lakosra csaknem kétezer jutott, míg ez a szám Magyarországon 578, az Egyesült Királyságban 593, Szlovéniában viszont 1122 volt. A teherbeesési arányt szintén összehasonlították, Szlovéniában egy kezelés esetén 36 százaléknyi eséllyel fogant utód, míg Magyarországon 31,9 százalék, illetve az Egyesült Királyságban 28,4 százalék volt az arány.

Karl Nygren, a kutatásról beszámoló koppenhágai orvos elmondta, az uniós bővítés után, a szabadabb utazási lehetőségek miatt kiemelkedően fontos, hogy pontos adatok álljanak a szakemberek rendelkezésére az egyes országok klinikáin végrehajtott lombikbébi kezelésekről.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?