<p>Hivatalos személy elleni erőszaknak minősül a büntető törvénykönyv szerint, hogy a tárgyalás után az ügyészt a munkájával összefüggésben a bíróság folyosóján lökdösték és leköpték.</p>
Hivatalos személy elleni erőszaknak minősül a Budaházy-ügy ügyészének bántalmazása
Hivatalos személy elleni erőszaknak minősül a büntető törvénykönyv szerint, hogy a tárgyalás után az ügyészt a munkájával összefüggésben a bíróság folyosóján lökdösték és leköpték - közölte Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-vel a Budaházy-ügy óvadéki tárgyalása után történtek kapcsán.
Hozzátette: a Központi Nyomozó Főügyészség hivatalból intézkedik a nyomozás elrendeléséről.
Fazekas Géza az esetet ismertetve elmondta: csütörtökön a Fővárosi Bíróságon a Budaházy György óvadékának tárgyában tartott ülés után a távozó ügyészt a bíróság folyosóján a hivatalos eljárás miatt, azzal összefüggésben bántalmazták eddig ismeretlen személyek. Az ügyben hivatalos személy elleni erőszak bűntettének gyanúja merült fel, ez önmagában is súlyos bűncselekmény, kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntethetik - fejtette ki Fazekas Géza.
A Fővárosi Bíróság korábban azt közölte az MTI-vel, hogy nem nyilvános ülésen tárgyaltak a - csak monogrammal jelzett - Budaházy György és védője indítványáról, amelyben az előzetes letartóztatás óvadék fizetése ellenében történő megszüntetését kérték. A bíróság elutasította az indítványt, így a gyanúsított továbbra is előzetes letartóztatásban marad.
"Az ülés berekesztése után a tárgyalóteremből távozó ügyészt a bírósági folyosón az összegyűlt szimpatizánsok egy csoportja lökdöste és leköpte. Ez a magatartás bűncselekményt valósít meg, amely miatt büntetőeljárásnak van helye" - közölte a bíróság.
A Fővárosi Bíróság őrszolgálata "mindvégig figyelemmel kísérte a tárgyalóterem előtt várakozók magatartását", és a bírói tanács elnökének jelzésére a bíróság nyomban értesítette az V. kerületi rendőrkapitányságot. "A kiérkező rendőrök megtették a szükséges intézkedést" - tették hozzá.
Budaházy György és 16 társa ellen terrorcselekmény bűntette és más bűncselekmények miatt szeptember 27-én emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség. Budaházyt terrorcselekmény bűntettével, továbbá aljas indokból, felbujtóként elkövetett súlyos testi sértés bűntettével vádolják.
Budaházy Györgyöt október 13-án felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte jogerősen a Fővárosi Ítélőtábla egy másik ügyben, mert a bíróság szerint átlépte a szólásszabadság határait internetes írásaival.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.