Európa még mindig importálja az ujgur kényszermunkával előállított termékeket

Európa még mindig importál olyan termékeket, különösen textilipari termékeket, amelyek ujgurok kényszermunkájával készülnek – állapítja meg az a jelentés, amelyet az Európai Parlament szocialista képviselőcsoportjának megrendelésére készült és melyet szerdán hoztak nyilvánosságra.

A Sheffield Hallam egyetem által készített kutatás felhívja a figyelmet, hogy ujgurok által készített ruházati cikkek jelentős mennyisége korlátozás nélkül érkezik az EU-ba. A jelentés továbbá megállapítja, hogy mintegy 39 ismert ruházati márka esetében „nagy a kockázata” annak, hogy a fogyasztók a munkára kényszerített ujgurok által készített ruhákat vásárolnak.

A kutatók legalább négy kényszermunkát alkalmazó kínai textilgyártót azonosítottak. Ezek mindegyike olyan nagy divatcégeknek adja el termékeit, mint a Zara, a Next és a Prada.

Nyugati szakértők és jogvédők szerint több mint egymillió ujgurt zártak átnevelő táborokba Kínában. Peking álláspontja szerint viszont azok a táborok önkéntes alapon biztosítottak képzést olyanoknak, akiknek az életére „hatással volt a terrorizmus és a radikalizmus”.

Az EU 2021-ben szankciókat vezetett be Kínával szemben az emberi jogok megsértése miatt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?