Éles vita a két demokrata elnökjelölt-aspiráns, Clinton és Sanders között

Washington |

<p>Rendkívül éles vitát folytatott elsősorban a pénz szerepéről, a Wall Streetről és külpolitikai kérdésekről csütörtökön este New Hampshire-ben Hillary Clinton és legnagyobb vetélytársa, Bernie Sanders.&nbsp;</p>

A Demokrata Párt elnökjelöltségére pályázó két politikus országos tévévitában feszült egymásnak, a New Hampshire államban lévő Manchester városában.  Hillary Clinton idealistának nevezte Bernie Sanderst, aki szerinte a gyakorlatban semmit sem tud elintézni. Bernie Sanders pedig azzal érvelt a volt külügyminiszter ellen, hogy túlságosan is kötődik a politikai és gazdasági elithez , és ezért nem lenne képes arra, hogy érdemi változást hajthasson végre az országban. A jövő kedden sorra kerülő New Hampshire-i előválasztás előtti első tévévitája volt ez a két politikusnak, s bár mindketten demokrata párti aspiránsok, mindketten progesszívnak mondták magukat csütörtökön este is, mégis: éles ellentétek rajzolódtak ki politikai felfogásuk, álláspontjaik között. Szinte semmiben sem értettek egyet. Hillary Clinton minden korábbinál agresszívabban támadta Sanderst, aki többször is visszavágott, megkérdőjelezve például azt, hogy Clinton valóban progresszív politikus, és azt állítva, hogy vetélytársa a politikai elit kreatúrája. Lényegi kérdésként került szóba az egészségbiztosítási reform jövője, a felsőoktatási tanulmányok költségeinek finanszírozása és a Wall Street (vagyis a nagybankok) féken tartása.      Sanders ismételten azzal hozakodott elő, hogy Clintont a döntéseiben befolyásolhatják a Wall Streettől kapott pénzadományok, amit Hillary Clinton a leghatározottabban visszautasított. "Nem talál példát arra, hogy valaha is azért változtattam volna a véleményemen, vagy a szavazatomon, mert bármilyen pénzadományt is kaptam!" - vágott vissza. Clinton egyébként igencsak energikus volt, eddigi kampányában csütörtökön volt a legagresszívabb, időnként feszültnek, sőt, kifejezetten dühösnek látszott, elemzők szerint azért is, mert valamennyi felmérés szerint New Hampshire-ben Sanders népszerűségben jócskán megelőzi őt.     A vermonti szenátor ismét szemére vetette a volt külügyminiszternek, hogy 2002-ben megszavazta az iraki inváziót, és emlékeztetett rá, hogy ő a háború ellen szavazott, s ez a háború vezetett aztán az Iszlám Állam nevű terrorszervezet megjelenéséhez. "Mi különböző állásponton voltunk, de egy 2002-es szavazat nem az Iszlám Állam legyőzésére vonatkozó tervezet. Most a jelenlegi fenyegetésekre kell összpontosítanunk" - válaszolta erre Clinton.      A tévévita végére azonban a két politikus enyhébb hangnemre váltott. Clinton megígérte, hogy amennyiben őt választják meg az Egyesült Államok elnökének, az első, akivel konzultál majd, Bernie Sanders lesz.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?