Börtönbe megy, aki "kizsákmányolja" a külföldi munkaerőt

London |

<p>Börtönbüntetéssel sújtaná kormányra kerülése esetén a brit Munkáspárt az Európai Unió más tagállamaiból érkező munkavállalók &quot;kizsákmányolását&quot; - mondta hétfőn a párt vezetője és miniszterelnök-jelöltje.</p>

Ed Miliband a Labour bevándorlási politikájának részleteit ismertető beszédében kijelentette: véget kell vetni annak, hogy brit munkáltatók külföldi alkalmazottakat dolgoztatnak "botrányosan alacsony" bérekért, és ezzel a hazai munkavállalók életszínvonalát is rontják. 

A Munkáspárt tervei között szerepel a külföldiek kirívóan alacsony bérű foglalkoztatásának bűncselekménnyé nyilvánítása, a minimálbér alatti foglalkoztatásért járó pénzbírság emelése, és az olyan munkaközvetítő cégek működésének betiltása, amelyek csak külföldön toboroznak munkavállalókat nagy-britanniai állásokra - mondta Miliband.

Hozzátette: a Labour bevándorlási tervei alapján a külföldi munkavállalók érkezésük után legalább két évig nem igényelhetnének szociális juttatásokat Nagy-Britanniában. A kormányzó Konzervatív Párt nemrégiben ennél is jóval drasztikusabb szigorítási terveket ismertetett. David Cameron miniszterelnök november végén bejelentette, hogy a kormány szándékai szerint a jövőben legalább négy évig kell Nagy-Britanniában élniük és dolgozniuk az Európai Unió más országaiból érkező munkavállalóknak, mielőtt hozzájuthatnak egyes szociális juttatásokhoz, például adókedvezményekhez, szociális lakástámogatáshoz és gyermekeik után családi pótlékhoz. Ha pedig a külföldi EU-álláskeresők érkezésük után hat hónappal sem találnak munkát, távozniuk kell Nagy-Britanniából.

Cameron a szigorítási tervek indokai között kiemelte: a letelepülni szándékozó külföldi EU-állampolgárok 40 százaléka úgy érkezik Nagy-Britanniába, hogy nincs állásajánlata; ez a legmagasabb arány az Európai Unióban. A brit kormányfő hozzátette: London a jövőbeni EU-bővítések során ragaszkodni fog ahhoz, hogy az unión belüli szabad munkaerőmozgás alapelve mindaddig ne vonatkozzék az új tagországokra, amíg azok gazdaságai nem zárkóznak fel a jelenlegi EU-tagállamok fejlettségi szintjének közelébe. Cameron ezzel gyakorlatilag azt jelentette be, hogy a brit kormány a mostani EU-szerződésekben szereplő, legfeljebb hét évi átmeneti időszaknál hosszabb korlátozások lehetővé tételét kívánja.

A brit nagypártok különösen azóta ígérik szinte egymásra licitálva az EU-bevándorlás korlátozását, hogy az Egyesült Királyság Függetlenségi Pártja (UKIP) - amelynek politikai programja Nagy-Britannia kilépése az EU-ból és az uniós állampolgárok szabad munkavállalásának megszüntetése - májusban megnyerte a brit európai parlamenti választásokat, nemrégiben pedig két időközi választáson is győzelmet aratott, megszerezve első két képviselői mandátumát a brit parlamentben.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?