<p>Vonulásos tüntetést rendez a Jobbik Biszku Béla házához jövő pénteken - jelentette be a párt alelnöke kedden a háborús bűntettel vádolt volt belügyminiszter budapesti, II. kerületi háza előtt tartott sajtótájékoztatóján.</p>
Biszku házához vonul a Jobbik
Novák Előd elmondta, a rendőrségen már bejelentett demonstráció Mátsik György - a Mansfeld Péterre is halálos ítéletet kérő - volt ügyész I. kerületi házától indul, és Biszku Béla II. kerületi házánál ér majd véget.
Közölte, a mintegy egyórásra tervezett vonulásos tüntetést az "elszámoltatásért és a kommunista luxusnyugdíjak megvonásáért" szervezik, és arra hívnak mindenkit, hogy "nézzenek a gyilkosok szemébe".
Az országgyűlési képviselő szerint minden eddigi kormánypárt felelős az elszámoltatás elmaradásáért, és azért is, hogy a volt kommunista vezetőket ma is több százezres nyugdíjakkal "jutalmazzák", és ma is "szabadlábon, boldogan élnek".
Novák Előd úgy látja, Biszku Bélának és Mátsik Györgynek a "hatóságok időhúzása miatt", a feljelentések ellenére sem kell félniük a jogerős ítélettől, ezért bíznak abban, hogy a demonstrációval meg tudják gyorsítani a velük szemben indított eljárást.
Az alelnök szerint a rendszerváltás mulasztását érdemben ugyan már nem lehet pótolni, de legalább a még élő felelősökkel szemben meg kell hozni az ítéleteket. Hozzátette, véleménye szerint addig is indokolt lehet az előzetes letartóztatásuk.
Elmondta, hogy Biszku Bélán kívül tudomása szerint ma is több ezer volt kommunista vezető, ügynök, tartótiszt vagy magas szintű állami, katonai vezető kap több százezer forintos nyugdíjat, ami éves szinten több milliárd forintos kiadást jelent.
Erre utalva emlékeztetett arra, hogy a Jobbik - lengyel minta alapján - már 2010 júliusában benyújtotta az Országgyűlésnek az erre vonatkozó nyugdíjtörvény-módosító javaslatát, amely alapján e magas nyugdíjak elvonhatók lennének a kommunista vezetőktől. Közölte, szeretnék, ha a javaslat a parlament napirendjére kerülhetne.
Novák Előd a sajtótájékoztató után többször is becsengetett a név nélküli kaputelefonon, ám hívására senki nem válaszolt.
A bíróság szeptember 10-én rendelte el Biszku Béla lakhelyelhagyási tilalmát. A volt politikust az 1956-os forradalmat követő két sortűzzel összefüggésben több emberen elkövetett, emberöléssel megvalósított háborús bűntettel gyanúsítják. Biszku Béla ugyanakkor azt állítja, hogy 1956-ban semmiféle kapcsolata nem volt a karhatalommal, "se közvetve, se közvetlenül".
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.