A WikiLeaks megosztja a tech cégekkel a CIA hackermódszereit

Washington |

<div>A WikiLeaks kiszivárogtató portál átadja a technológiai cégeknek a CIA hackereszközeiről szerzett értesüléseit, hogy lehetővé tegye a szoftverek hiányosságainak helyrehozását.</div>

A WikiLeaks kedden este Londonban több mint nyolcezer titkosított információt hozott nyilvánosságra, egyebek között arról, hogy a CIA milyen eszközöket használ hírszerzésre, hogyan alakít át okostévéket és okostelefonokat lehallgatóberendezésekké, vagy milyen módszerekkel veszi át az uralmat számítógépek fölött. A nagyközönség számára közzétett tartalmak viszont nem tartalmazták a kibernetikai hírszerzéshez szükséges teljes programokat. Julian Assange, az internetes oldal alapítója csütörtökön este a Facebook Live nevű videoprogramon keresztül élőben tartott sajtótájékoztatót. Elmondta, hogy a rendelkezésükre álló összes technikai részlethez kizárólagos hozzáférést biztosítanak a gyártóknak avégett, hogy a szoftverek fejlesztésével és frissítésével garantálni tudják az emberek biztonságát. AZ OKOSESZKÖZÖKET HASZNÁLJA KÉMKEDÉSRE A CIA Jonathan Liu, a CIA szóvivője közleményében válaszolt Assange bejelentésére: „Mint már korábban elmondtuk, Julian Assange nem éppen az igazság és tisztesség bástyája. A CIA folytatja a hírszerzést annak érdekében, hogy megvédje Amerikát a terroristáktól, az ellenséges nemzetállamoktól és más ellenségektől” – tette hozzá. Még nem tisztázott, hogy a WikiLeaks milyen formában szándékozik együttműködni a technológiai cégekkel, és kérdéses az is, hogy azok egyáltalán elfogadják-e a hírportál ajánlatát. A dokumentumokban érintett Microsoft Corporations és a Cisco Systems nagyvállalatok még nem reagáltak. Más vállalatok viszont korábban bejelentették, hogy bíznak jelenlegi biztonsági rendszereik frissítéseiben. A több ezer oldalnyi információ szerint az Apple és az androidos okostelefonok teljes kódolási folyamata is kikerülhető a Signal, a WhatsApp és a Telegram nevű népszerű szolgáltatások esetében. Az Apple kedden nyilatkozatot adott ki, közölve, hogy a kiszivárogtatott hiányosságok nagy részét az operációs rendszerük legutóbbi verziójában már kijavították. Azok a cégek, amelyeknek az eszközeit (laptopjait, okostelefonjait, tévéit, routereit) feltörték, egyelőre szintén nem minősítik a kiszivárogtatott dokumentumokat, hanem csak vizsgálódnak. A Microsoft szóvivője közleményben tudatta, hogy a cég megkezdte a vizsgálatot. Omar Santos, a Cisco biztonsági részlegének főmérnöke pedig arról beszélt a Reuters hírügynökségnek adott telefoninterjújában, hogy további WikiLeaks-kiszivárogtatásokra számítanak.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?