A rendőrök szerint ez egyéni fiókokat, de különböző állami intézmények fiókjait, médiák vagy más szervezetek fiókjait is érintheti.
A rendőrség szerint az orosz titkosszolgálatok az interneten támadhatnak Szlovákiára
A rendőrség először is azt javasolja, hogy ellenőrizze, kitől kapott e-mailt vagy az üzenetet, és hogy a feladó címe hiteles-e. Figyelmezteti az embereket, hogy ne kattintsanak ismeretlen feladóktól származó webes linkekre. "Ha a barátja is arra biztatja és ösztönzi, hogy kattintson az általa küldött linkre, legyen óvatos - előfordulhat, hogy hackerek feltörték a fiókját, és a lezárt linket egy barát nevében küldik" - írja a rendőrség. Tanácsolják, hogy ahol csak lehet, használjanak kétfaktoros hitelesítést a bejelentkezéskor. Ez azt jelenti, hogy az e-mail cím és a jelszó megadása után az alkalmazás felszólítja őket, hogy adjanak meg egy kódot, amely a telefonszámukra érkezik.
A Facebook-oldalak kezelése esetén az adminisztrátori jogokat a lehető legkevesebb emberrel lehet megosztani. A rendőrök szerint mindegyiken be kell kapcsolni a kétfaktoros hitelesítést.
"Ha Ön egy olyan vállalat/intézmény alkalmazottja, amelynek joga van pénzt küldeni, ellenőrizze kétszeresen a számla és a feladó hitelességét" - hívja fel a figyelmet a rendőrség.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.