A megélhetési gondok elnyomják az irakiak többségének örömét

Bagdad. Autóba rejtett pokolgépek robbantak tegnap reggel Bagdad térségében két rendőrőrsnél, tízen meghaltak, harmincketten megsérültek. Délután pedig több nagy erejű robbanás rázta meg Bagdad központját.

Bagdad. Autóba rejtett pokolgépek robbantak tegnap reggel Bagdad térségében két rendőrőrsnél, tízen meghaltak, harmincketten megsérültek. Délután pedig több nagy erejű robbanás rázta meg Bagdad központját. A merényletek beárnyékolják azokat a reményeket, hogy Szaddám Huszein elfogása után gyorsan véget ér az erőszak az országban. A legvéresebb terrorakció Bagdadtól 30 kilométerre északra, Huszeinah faluban történt. Ott kilencen haltak meg, a sebesültek száma eléri a húszat. A másik robbantásban, Amíríja negyedben a pokolgépet rejtő autó vezetője meghalt, nyolcan megsebesültek. Ott a célpont ugyancsak egy rendőrőrs, a tanúk feltételezése szerint a bűnügyi nyomozók részlege volt. Négy másik autót is tönkretett a robbanás. Egy harmadik rendőrposztnál, ugyancsak Amíríja városrészben a rendőrség sikeresen hatástalanított egy robbanószerkezetet. Egy autó gyanús lett a rendfenntartóknak, és üldözőbe vették. Amikor rálőttek, a sofőr elmenekült, és akkor derült ki, hogy az autóban jelentős mennyiségű robbanóanyag és egy robbanószerkezet található. Több nagy erejű robbanás döreje hallatszott az iraki főváros központjában a koraesti órákban. Kisvártatva füst emelkedett a magasba a Tigris folyó partján – jelentette egy nepáli biztonsági őr, aki a szövetségesek úgynevezett zöld övezete, a főhadiszállásuk közelében teljesít szolgálatot. A robbanások oka lapzártáig nem volt ismert. Egyébként a volt diktátor elfogása utáni örömünnep Irakban tegnap gyorsan mérséklődött, miután a helyi lakosság a véres eseményekkel, illetve a hétköznapok gazdasági valóságával, a hiányjelenségekkel és a folyamatosan növekvő árakkal találta szemben magát. Egy bagdadi boltos például kijelentette, nagyon elégedett ugyan Szaddám elfogásával, de – mint mondta – mindegy, hogy a diktátor egy lyukban bujkál vagy börtönben van, attól neki nem lesz ennivalója, nem jelent nagyobb személyes biztonságot, és nem oldja meg gyermekeinek iskoláztatását. Egy fogorvos ugyancsak arról beszélt, hogy nagyszerű dolog Szaddám kézre kerítése, de az utóbbi hónapokban már nem ő volt, aki felsrófolta az árakat, illetve különféle termékek növekvő hiányához vezette a gazdaságot. Utóbbi hozzátette, Irak nem a szegény Afganisztán, hanem olajország, amelynek gazdagnak kellene lennie. Egy ingatlankereskedő úgy vélekedett, Szaddám és az amerikaiak között az egyetlen különbség, hogy az előbbi titokban, az utóbbiak viszont nyilvánosan ölték az irakiakat. Bagdaddal ellentétben Tikrít városában mintegy 300 iraki diák tartott tegnap Szaddám melletti rokonszenvtüntetést. A felvonulók tiltakoztak Szaddám elfogása ellen, és azonnali szabadon engedését követelték. A fiatalok olyan jelszavakat kiabáltak, öklüket a magasba tartva, mint „Vérünk és lelkünk feláldozásával is megvédünk, Szaddám Huszein”, „Egész Irak zengje Szaddám Huszein dicsőségét”, „Isten a legnagyobb, Amerika minden nép ellensége”. A tüntetést a helyi iraki rendőrség és amerikai katonák feloszlatták, több személyt őrizetbe vettek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?