Vizsgálja a futballhuligánok ügyét a parlament oktatási és sportbizottsága
2021. október 20. 07:00

Kašper szerint példás büntetésre van szükség. „Ha változást akarunk, a törvényt kell megváltoztatni. Kötelességünk foglalkozni ezzel a dologgal, és örülök, hogy a kollégáim egyetértettek a rendkívüli bizottsági ülés összehívásával” – mondta. Szerinte az ilyen rendbontókat nemcsak a futballstadionokból, hanem az összes stadionból való végleges kitiltással kellene büntetni, de pénzbüntetés is kiszabható rájuk, vagy büntetőjogi felelősségre kell vonni őket. „Nagyon keményen kell fellépni velük szemben, az Angliában alkalmazott módszer itt is működhet” – mutatott rá.
A vasárnapi mérkőzéssel kapcsolatban Kašper rámutatott, hogy gyerekek is látták, mi történt a stadionban. „Néhányan nem akarnak majd többé focizni. Talán 50 garázda miatt szenved a szlovák futball, és általában a sport” – mutatott rá, és azt mondta, kellemetlen példa volt ez a meccs egész Európa számára, és hozzátette, reméli, nem fog megismétlődni ez az eset.

2021. október 18. 12:44
Az SaS elítéli a futballhuligánokat és példás büntetés követelA Fortuna-liga 11. fordulójának slágermérkőzését szurkolói rendbontás és verekedés miatt nem játszották le vasárnap Nagyszombatban, Filip Glova játékvezető előbb hosszú időre megszakította a meccset, majd úgy döntött, hogy a körülmények nem alkalmasak a mérkőzés befejezésére. Körülbelül negyedórája folyt a játék, amikor a szurkolók berohantak a pályára és verekedés tört ki. Az egyik szurkoló sérüléseit a pályán kellett ellátni.

2021. október 17. 18:23
VIDEÓ: Leállították a Spartak–Slovan meccset, huligánok randalíroztak a pályánÚgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.