Újabb kiütéses rögbi siker, a Kecskemét nem tudta megállítani a Vitézeket

EVEZÉS
Az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének 22 versenyzője a néhány hete lezajlott evezős ob-n 30 számban arany-, bronz- és ezüstérmeket lapátolt össze.

EVEZÉS

Az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének 22 versenyzője a néhány hete lezajlott evezős ob-n 30 számban arany-, bronz- és ezüstérmeket lapátolt össze. A csapatot az a Mármarosi János középiskolai testnevelő tanár, edző készítette fel, aki most maga is fényes sikert ért el a németországi Masters (27 év felettiek) világbajnokságon. Máramarosi egy arany, egy ezüst és egy bronzérmet nyert a hamburgi vb-n.

A Nemzetközi Evezős Szövetség versenyére 40 nemzet 700 klubjának versenyzői neveztek. Mármarosi János az A-kategóriás kormányos nélküli négypárevezős egységgel aranyérmet nyert. Csapattársai, a szegedi Varga László és Jakócs György, illetve a csongrádi Petrity Rudolf voltak. Mármarosi az A-kategóriás egypárevezősök futamában is kiválóan evezett, végül egy másodperc hátránnyal ezüstérmes lett. A bronzérmet Petrity Rudolffal az A-kategóriás kétpárevezősök versenyében nyerte.

KÉZILABDA

Szerdán kezdetét veszi a kézilabda NB I. 2004-2005-ös idénye. A címvédő Dunaferrnél ismét aranyérmes álmokat szövögetnek, míg a Győr a tavalyihoz képest is megerősödött, és az elmúlt szezon második helye után végre szeretnének a csúcsra érni. A dobogós helyezésekért várhatóan a Cornexi és az FTC fog küzdeni. Az esztergomiak egy edzőváltást követően nagy nehezen tudtak csak nevezni az új idényre, az első osztályba. A tavalyi küzdelmes év végére alakulni látszott a csapat, amely az alsóházi rájátszásban magabiztosan harcolta ki a legfelsőbb osztálybéli tagságát. A keret azonban ismét alaposan átalakult. Többen távoztak a csapattól, az érkezők között pedig elsősorban kölcsönbe jött fiatal játékosok találhatók. Nagy bravúr lenne, ha ennek az átalakított csapatnak sikerülne a bennmaradás, de láttunk már csodát Esztergomban a kézilabdás lányoknál... A bajnoki szisztéma ugyanaz lesz, mint az elmúlt szezonban, az alapszakasz után három csoportban folytatja a mezőny, s csak bónuszpontokat visznek a csapatok a rájátszásba.

Az esztergomiak első mérkőzésüket Győrben játsszák, a bajnokesélyes hazaiak otthonában.

Esztergomi KSE

Érkezett: Bodor Andrea, Nemes Szilvia, Tóth Kinga (Vác), Benák Kinga (Solymár), Mészáros Melinda, Brecska Bernadett (Cornexi), Borkowska Katalin (Csömör

Távozott: Sipos Krisztina, Wolf Alexandra (Hódmezővásárhely), Veszeli Judit, Lánczos Krisztina, Körmöczi Beáta (Spartacus), Simon Orsolya, Povázsai Nóra (Vasas)

LABDARÚGÁS

A múlt heti Bábolna elleni gólokban gazdag mérkőzés után (4:4) elsősorban a 3:1-es vezetés után eladott két pont miatt boszszankodhattak a városi focit kedvelők. A héten a Tardos elleni idegenbeli mérkőzést követően a vereség keserű piruláját is le kellett nyelniük. A mintegy 250 néző előtt lejátszott találkozón a Tardos már az első játékrészben kétgólos előnyt szerzett, amely a mérkőzés végéig elegendőnek bizonyult, miután az esztergomiak – Cserép révén – csak egyszer találtak a hálóba a második félidőben. A vereséget követően egyre inkább úgy tűnik, hogy a fiatalokból álló esztergomi csapatnak a megyei első osztály is erősnek bizonyul, s a csapatnak komoly javulásra lesz szüksége, ha a végelszámolásnál a dobogó valamelyik fokán szeretne végezni.

Győzelemre törekedett a Dorog a III. kerület vendégeként, de végül a szerencse nem segítette őket céljuk elérésében. Az első félidő 9. percében Papp András 10 méteres lövésével vezetést szereztek a vendégek, és sokáig úgy tűnt, hogy nem változik az eredmény a félidőig, ám a fővárosaik kihasználták a dorogiak dekoncentráltságát és a hajrában egyenlítettek. A második félidőben többen is eldönthették volna a három pont sorsát, ám a helyzetek kimaradtak, így a bányászvárosiaknak meg kellett elégedniük a döntetlenért járó egy ponttal.

Visszatekintő:

NB III.

III. Kerületi TUE - Dorog 1-1 (1-1) Óbuda, 200 néző, vezette: Nagy.

Dorog: Molnár - Gyúró, Faragó, Csapó, Robotka - Hégli (Farkas), Schauker (Bedő), Baják, Engelbrecht - Papp A., Merényi (Papp D.) Edző: ifj. Varga János.

Gólszerző: Bubán, ill. Papp A.

Megyei I. osztály, 4. forduló

Tardos - Esztergom 2-1 (2-0)

Tardos, 250 néző, vezette: Csejtei Cs.

TARDOS: Tujfl - Nagy A., Mester J., Török, Chmelovics A., Túry, Zhorela K. (Major), Balog, Csordás, Mártonfi (Tóth), Molnár. Edző: Fischer László.

ESZTERGOM: Czivisz - Sztojka, Salik, Cserép, Bibók, Országh, Kovács (Czigle), Németh N., Marosi (Farkas), Patkó, Nagy M. Edző: Holdampf Sándor.

Gólszerző: Mártonfi, Zhorela K., illetve Cserép.

RÖGBI

Az első fordulóban az Esztergomi Vitézek kiütéses győzelmet arattak az Exiles csapata ellen. Őszi második mérkőzésükön Kecskemétre látogattak, ahhoz a csapathoz, amely tavaly megszorongatta az esztergomi gárdát. A mérkőzés a múltkori csatának a fényében kezdődött, a kecskemétiek heves rohamokkal jelezték, hogy győzni szeretnének.

Rögtön a 2. percben egy kemény védekezés után 10 percre kiállították Nagy Rolandot. A Vitézek fokozatosan vették át a kezdeményezést és egyre többször léptek fel támadólag. Különösen a bedobások megszerzésében nőttek a vendéglátók fölé. Kemény összecsapások jellemezték ezt a játékrészt. A félidő utolsó percében egy tolongásból megszerzett labdával Tauber befutott, amit biztosan értékesített.

Szünet után már az első percben újabb előnyt szereztek a Vitézek. Nagyon szép passzos támadás után a felfutó Tauber újra célt ért el. Az előny megnyugtatta az esztergomi csapatot és hiába védekezett időnként durván a kecskeméti csapat, nem tudta megállítani a Vitézek támadásait. A 15. percben Szőlősi, a 30. percben Tauber, a 3. percben Koller, míg a 39. percben ismét Tauber volt eredményes. Bíró pedig biztos lábbal értékesítette a célok után járó büntetőket.

Az Esztergomi Vitézek ismét bajnokhoz méltó játékkal rukkoltak ki, s biztosan győzték le azt a kecskeméti csapatot, amelyet még nagyobb különbséggel is megverhettek volna.

A nagycsapathoz hasonlóan kiütéses sikert aratott a Kadett csapat (Kecskemét - Esztergom 0:26), és szorosabb mérkőzésen ugyan, de nyertek a juniorok is (Kecskemét - Esztergom 12:17). A juniorok céljait üveges (5), Bárczi (5), Labanc (5) és Csépke (2) érte el.

Az NB II-ben az Esztergom hazai pályán kapott ki a Szentes csapatától (22:24).

Kecskemét - Esztergomi Vitézek 0:38 (0:7)

Kecskemét, 200 néző, vezette: Lukács

Vitézek: Heckel, Hock, Juhász, Novák, Nagy R., Koller, Deli, Szőlősi, Pfeiffer, Bíró, Molnár, Kisbalázs, Sujogán, Tauber, Molnár J. Csere: Siroki, Hasper, Bádi, Orosz. Edző: Szőlősi László.

Célok: Tauber 20, Bíró 6, Szőlősi 5, Koller 5.