Szociális jogkörök kiadók

Komárom. A közel 110 ezer lakosú Komáromi járásban a járási hivatal szociális főosztálya havonta 35 millió koronát oszt szét családi pótlék, szociális- és munkanélküli segély formájában, vagy kiegészítő családsegítő programok támogatására.

Komárom. A közel 110 ezer lakosú Komáromi járásban a járási hivatal szociális főosztálya havonta 35 millió koronát oszt szét családi pótlék, szociális- és munkanélküli segély formájában, vagy kiegészítő családsegítő programok támogatására. Ezeket a jogköröket – csakúgy, mint a drogmegelőzéssel, a gyámsággal, a romaproblémával kapcsolatos jogköröket – továbbra is a járási hivatal gyakorolja majd. Július elsejétől csupán a szociális intézmények működtetése kerül át az önkormányzatok hatáskörébe. „Véleményem szerint a jövőben a szociális szférában is következetesen végre kell hajtani a decentralizálást, itt is érvényesülnie kell a szubszidiaritás elvének: tehát a problémákat ott kell megoldani, ahol keletkeztek, és azokkal, akiket érint” – mondta Novák Tamás, a járási hivatal hivatalvezetője, aki április végéig a szociális főosztályt vezette. Szerinte ezáltal a pénzek felhasználása is hatékonyabbá válna.

A házi gondozás területén már január elsején lényeges változás áll be, a jogkört ugyanis a községek kapják meg. A Komáromi Járási Hivatalnak jelenleg mintegy 250 házi gondozói státusa van, ezeket a helyeket kell majd elosztani a községek között. A hivatal azonban ennél jóval több igénylést tart nyilván. Bár Novák Tamás szerint sokszor egy-egy munkanélküli rokon, vagy ismerős anyagi helyzetén kívánnak így segíteni az igénylők, nem pedig a tényleges rászorultság a valódi ok. Ezért is tartja kedvező változásnak, hogy a községek hatáskörébe kerül a házi gondozói szolgálat, mivel helyben jobban meg tudják ítélni a kérvények megalapozottságát, és igazságosabb döntések születhetnek.

Novák felhívta a figyelmet, hogy a szociális törvény módosítása értelmében a polgármesterek felszólíthatják a szociális segélyben részesülőket, hogy néhány napot dolgozzanak a község javára. Ha erre nem hajlandók, szociális segélyük a felére csökkenthető.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?