<p>Bár az elemzők a film világában 2011-et nagyon gyengének minősítették világviszonylatban – állítólag tizenhat esztendeje nem zártak olyan rossz évet a filmszínházak, mint idén –, idehaza több olyan kiemelkedő produkcióról is be tudtunk számolni, amelyben hazai magyar színész vagy színészek sikerének drukkolhattunk, illetve elismerésének örülhettünk.</p>
Szlovák moziév magyar színészekkel
Kezdjük a sort egy nyári sztorival, amely itt játszódik a Csallóközben, magyar környezetben, csupa magyar szöveggel, kitűnő magyar színészekkel. Peter Bebjak Barackliget című filmdrámájáról van szó, mely Peter Lipovský forgatókönyve alapján született. Bonyolult lélekvilágú, izgalmas szerelmi dráma a film, mely Babika (Tóbiás Szidi), a városi szlovák nő körül bonyolódik.
TALLÓSI BÉLA
A film részleteiről és a további mozikról a pénteki Új Szóban olvashatnak!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.