<p>Az európai bankoknak fel kell készülniük arra, hogy a tervezettnél nagyobb mértékben kell hozzájárulniuk Görögország és az euróövezet megmentéséhez - jelezte a francia pénzügyminisztérium csütörtökön, alig egy nappal az után, hogy az Európai Bizottság átfogó menetrendet tett közzé a szektor sürgős feltőkésítése érdekében.</p>
Párizs: A görög adósságnak legalább a felét kellene elengedni
Athén hitelezőinek "valószínűleg" a tervezettnél nagyobb adósságot kell elengedniük - ismerte el a párizsi tárca a G20-ak pénzügyminiszteri értekezlete előtt. Francia források azt is elárulták, hogy az európai vezetők már egy ideje dolgoznak a kérdésen.
A francia pénzügyminisztérium szerint "valószínűleg magasabb lesz" 21 százaléknál a leírás, amit a júliusi egyezség szerint a magánhitelezők görög kötvényeik esetében vállalhatnak önkéntes alapon. A tárgyalások jelenleg 50 százalékos leírás körül folynak - mondta névtelenül egy európai forrás, hozzátéve, hogy ez a szint a maximum, és lehet, hogy ennél valamivel alacsonyabb lesz a végső szám.
A kérdésről feltehetően a jövő vasárnap, október 23-án rendezendő állam- és kormányfői EU-találkozón döntenek az európai vezetők a válság elleni hatékonyabb küzdelem érdekében hozandó egész intézkedéscsomag részeként.
Elsőként egyébként Jean-Claude Juncker luxemburgi miniszterelnök, az eurózóna pénzügyminisztereit tömörítő Eurócsoport vezetője szólta el magát hétfőn az osztrák televízióban, amikor azt válaszolta egy kérdésre, hogy a sajtóértesülésekben szereplő 50-60 százalékos aránynál még nagyobb adósság-elengedést is mérlegelnek. Francia hírmagyarázók szerint ez arra utal, hogy az eurózóna tagországai "a rendezett államcsőd" kérdéséről is komolyan tárgyalnak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.