Víťazoslav Moric (SNS) képviselő volt a törvényhozásban, ugyanakor az állami részesedésű Armex irányításában is részt vett.
Ján Ducký (HZDS) nem tartotta összeférhetetlennek mandátumát a szintén állami Szlovák Gázművek (SPP) vezérigazgatói tisztségével.
Viliam Sopkonak (SDĽ) részesedése volt egy olyan céggel, amely a Szlovák Villamosműveknek is szállított orosz kőszenet. A képiselő csak annyit mondott: nem akarom, hogy a választási időszak végén a munkahivatalra legyek utalva.
Peter Brňo (SDĽ) 450 000 koronás jutalmat kapott. Ő ugyan nem igényelte, ám nem tiltakozott, amikor az összeget kifizették.
Tavalyelőtt Pavol Kanis (SDĽ) akkori védelmi miniszter luxusvilla építéséhez kezdett, amelynek költségeit 15 millióra becsülik. Kanis nem tudta pontosan meghatározni, honnan vette a pénzt. Azt állította, hogy szerencsejátékon nyerte, majd többmilliós kölcsönt emlegetett, ám nem volt hajlandó elárulni, hogy kitől kapta. 2001 elején a közvélemény nyomására távozott a kormányból.
Jozef Macejko csak nemrég mondott le 1998-ban elfoglalt eperjesi városi képviselői tisztségéről. Már a parlament összeférhetetlenségi bizottsága figyelmeztette a szabálytalanságra: tavaly decemberben felszólította, hogy a törvényben foglaltak szerint harminc napon belül szüntesse meg ezt az állapotot. (ú)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.