Művelődési házat avatnak Egyházkarcsán

Egyházkarcsa. Ma adják át a csallóközi község művelődési házát, amely állami segítség nélkül, az önkormányzatnak és a helyi vállalkozóknak köszönhetően épült fel. Gódány László polgármester lapunknak elmondta, hogy a község már 40-50 éve szeretett volna saját művelődési központot.

Egyházkarcsa. Ma adják át a csallóközi község művelődési házát, amely állami segítség nélkül, az önkormányzatnak és a helyi vállalkozóknak köszönhetően épült fel. Gódány László polgármester lapunknak elmondta, hogy a község már 40-50 éve szeretett volna saját művelődési központot. – Egyházkarcsát hat kisebb település alkotja, így mindig hiányzott egy centrum, egy mindent egybefogó épület, mely köré a kulturális élet szerveződik. A közigazgatásilag idetartozó Síposkarcsán a Bartal-Scharitzer-kastély adott otthont már korábban is a községi hivatal mellett a helyi könyvtárnak, a nyugdíjas- és ifjúsági klubnak. Ennek a 19. századi épületnek a rekonstrukciója még hátravan, azonban most, sokunk álmát valóra váltva, hozzáépítettünk egy 21. századi igényeket kielégítő új, 320 férőhelyes művelődési házat. Úgy gondolom, ez a hely a faluban folyó nagy hagyományú kulturális munka méltó műhelyévé válik – mondja a polgármester. Hozzáteszi; igyekeznek, hogy az óvodásoktól a nyugdíjasokig mindenki találjon magának megfelelő művelődési programot. Messze a falu határain túl is ismert a legkisebbekből verbuválódott Tátika együttes, de Ritter Éva vezetésével a nyugdíjasok is színvonalas műsort állítottak össze. Emellett az egyházkarcsai falunap hagyománnyá vált a régiónkban, s tavalytól már egy korszerű szabadtéri színpadon rendezik meg.

Az önkormányzat azonban távolabbi terveket is dédelget. A régi kastély rekonstrukciója során a tetőtérben egy kis szállót rendeznek be, ami a falusi turizmus fellendítését jelentheti, s ehhez európai uniós forrásokat is szeretnének igénybe venni. Egyházkarcsának nincs postahivatala sem, s a tervek szerint ez az új intézmény is ebben a részben kap majd helyet.

Az épület a falubeli vállalkozók segítségével, illetve az önkormányzat költségvetéséből épült, részben a községi kisüzem bevételeiből. A cég fuvarozási és karbantartói munkát végez, s az önkormányzat mindenekelőtt arra büszke, hogy kizárólag falubelieket, ezen belül is sok csökkent munkaképességű dolgozót foglalkoztat.

Gódány László még elmondja: külön öröm, hogy a faluház megtervezése egy földijük, a Móroczkarcsáról származó műépítész, Ravasz Marián nevéhez fűződik. – Az épület emberközeli hangulatát főleg a természetes anyagok, a fa és a kő dominanciája határozza meg. Úgy gondolom, hogy ezzel az új művelődési, társadalmi és közéleti központtal mind esztétikailag, mind eszmeileg a jövő Európájához jelentkezünk – nyilatkozta a polgármester.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?