Az ukrajnai háború közelebb hozta ezt a kérdést a szlovákiai lakosokhoz. Nézzük, kiknek kéne bevonulniuk katonai szolgálatra, ha Szlovákiában is mozgósítás lenne!
Mi történne, ha Szlovákiában lenne mozgósítás?
A mobilizációt nálunk a köztársasági elnök hirdetné ki a kormány javaslatára. Ezután teljes vagy részleges mozgósítás lépne érvénybe, az utóbbi annyiban különbözik, hogy csak az ország egyes területeire vonatkozna, és nem mindenkit köteleznének a szolgálat teljesítésére.
Jaroslav Naď védelmi miniszter korábban közölte, hogy egy teljes mobilizáció esetén minden munkaképes férfit besoroznának, aki állandó lakhellyel rendelkezik Szlovákiában.
„A 19 és 55 év közötti férfiakról lenne szó, körülbelül egymillió szlovákiai lakost érintene, és nincsenek kivételek. De az a polgár, aki állami tevékenységét lát el, ideiglenesen mentesülhet a kötelezettség alól” – mondta. Jaroslav Naď hozzátette, hogy egyelőre semmi ilyesmi nincs tervben. „Szeretném megnyugtatni az embereket ebben a tekintetben. Semmi ilyesmi nem történik. Eddig még tartalékosokat sem hívtunk be” – hangsúlyozta.
Milyen büntetés járna a kötelezettség elmulasztásáért, és mi történik, ha valakit besoroznak? Válasz a galériában!
(pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.