Pozsony. „Nem próbálom befolyásolni a volt kollégákat a Markízából, hogy milyen híreket közöljenek rólam vagy a pártomról” – jelentette ki Ľubomír Lintner, az Új Polgár Szövetsége alelnöke a Markíza Testre szabva című műsorában. Lintner elismerte, többször is megpróbált belépni a kommunista pártba, ám nem vették fel.
Lintner nem befolyásol
Pozsony. „Nem próbálom befolyásolni a volt kollégákat a Markízából, hogy milyen híreket közöljenek rólam vagy a pártomról” – jelentette ki Ľubomír Lintner, az Új Polgár Szövetsége alelnöke a Markíza Testre szabva című műsorában. Lintner elismerte, többször is megpróbált belépni a kommunista pártba, ám nem vették fel. „Csak így kerülhettem volna jobb funkcióba, érvényesülni akartam, de nem voltam karrierista” – állítja a szlovák rádió egykori főszerkesztője, akinek vezetése alatt a rádió Ivan Mjartan szerkesztette hírműsorát Mečiar-rádiónak is hívták. Lintnert később azért menesztették tisztségéből, mert „kellemetlen interjút” készített a HZDS elnökével. „Pavol Ruskóval nem voltunk jóban, most azonban zavartalan az együttműködésünk” – tette hozzá a Markíza egyköri munkatársa. (sza)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.