Ki gyakorolja jelenleg az építési hatásköröket?

Vágsellye. Az építésügyi hatáskörök átvételéről szóló jogszabály értelmében január elsejétől minden önkormányzat építésügyi hivatalként is működik. A törvény azt is kimondja, hogy minden ilyen hivatalnak legalább négy szakembert kellene alkalmaznia.

Vágsellye. Az építésügyi hatáskörök átvételéről szóló jogszabály értelmében január elsejétől minden önkormányzat építésügyi hivatalként is működik. A törvény azt is kimondja, hogy minden ilyen hivatalnak legalább négy szakembert kellene alkalmaznia. A Vágsellyei járás 13 községe esetében azonban a járási hivatal csak két alkalmazottat jelölhet ki, a belügyminisztérium ennyit irányoz elő. Amint azt Bíró Ágnestől, a Vágsellyei Járási Hivatal elöljárójától megtudtuk, a hivatal környezetvédelmi osztályán három személy foglalkozott az önkormányzatoknak átadandó feladatok ellátásával, közülük december 31-ével kettőnek felmondtak. Egy szakember maradt alkalmazásban; ő foglalkozik a december 31-éig átvett kérvényekkel, valamint azokat az ügyeket – például a kisajátításokat – intézi majd, amelyek nem szállnak át az önkormányzatokra. A járás kész az önkormányzatoknak átadni a befejezett ügyeket – december 1-jén számuk 672 volt –, ezenkívül 30 nyitott eset maradt. Január elsejétől a járási hivatal nem vehet át építésügyi hatáskörökkel kapcsolatos beadványokat, viszont a jogkörök átadásához szükséges jegyzőkönyveket csak január 15-e után adja át. Az előtárgyalásokra kihatottak a decemberi önkormányzati választások, hiszen a legtöbb helyen a polgármester – amíg nem tudta, megmarad-e funkciójában – nem intézkedett. Vagy ha intézkedett is, nem biztos, hogy az új önkormányzat aszerint fog lépni. Például Mocsonokon az előző testület úgy döntött, hogy létrehozzák az építésügyi hivatalt, ám a választásokon új ember került a polgármesteri székbe, és nem tudni, hogy tartja-e magát a határozathoz. A vágsellyei önkormányzat már felvett egy szakembert, akit a járási hivataltól bocsátottak el, ezenkívül még két építészt alkalmaznak. A délebbre fekvő községek – Deáki, Pered, Zsigárd, Farkasd, Negyed – decemberben már jelezték, hogy közös hivatalt szeretnének létrehozni, Vágkirályfán azonban még nem történt meg az új polgármester és képviselők beiktatása, így ott még érdemi döntés nem született.

A jegyzőkönyvek elkészítését az is hátráltatta, hogy az eredeti rendelet szerint az 1996 óta intézett összes ügynek be kellett volna kerülnie a protokollokba. El is kezdték rendezni a rengeteg iratot, majd november 29-én kapták meg a belügyminisztérium újabb rendeletét, mely szerint csak a 2002. év befejezett ügyeit kell számba venni. Az elöljáró asszony szerint ezeket az ügyeket legkésőbb január 31-éig átadják az önkormányzatoknak. (gaál)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?