<p>Tárkány-Kovács Bálint több mint húsz éve cimbalmozik. Egy új kortárs zenei nyelv megteremtésére törekszik, amely a magyar népzenén és az improvizatív zenén alapszik. Ezeknek technikáit, dallamait, harmonizálását, ritmizálását, hangszerelését ötvözi a Tárkány Művek, amely nemrég Pozsonyban koncertezett.</p>
Interjú a Tárkány Művekről a csütörtöki Új Szóban
Javában készül a zenekar második albuma, amelyről játszottatok néhány dalt. Ezekben még bátrabban kísérleteztek a ritmusváltásokkal, a hangszereléssel és a szerkezettel.
Igen, mi is úgy érezzük, hogy bátorodunk, fejlődik a zenekar. Én találom ki a zenét és a szövegeket is. A próbákon aztán tovább csiszolódnak a dalok, a hangszerelés, mert mindenki beleépíti a saját elképzeléseit. Sokfélék vagyunk, Gergő, a szaxofonosunk az avangárd jazz világából érkezett, a brácsásunk, Papp Endre pedig népzenész, például az Ifjú Szivek Táncszínház zenekarának is állandó tagja. Ami engem illet, régóta zenélek, de sokat kell még tanulnom. A tanulási folyamat része, hogy sok más zenésszel is együtt játsszak, sok zenét hallgassak, koncertekre járjak. Elemző típus vagyok, minél inkább érdekel egy zene, annál kevésbé tudom csak úgy, szórakozásképpen hallgatni, belefeledkezni. Azt is mondhatnám, minél rosszabb egy zene, annál jobban tudom élvezni. De félre téve a viccet: szakmailag jobban izgat az összetettebb, nívósabb zene, mint a szórakoztató zene.
A Juhász Katalin készítette interjút a csütörtöki Új Szóban olvashatják!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.