<p>Abban is van kockázat, ha a főügyészt és más közjogi méltóságokat titkos szavazással választ meg a parlament,d e abban is, ha nyílt voksolást tartanak - véli Pavol Hrušovský.</p>
Hrušovský: titkos szavazásnál nagyobb a korrupció kockázata
A KDH frakcióvezetője szerint titkos parlamenti szavazás esetén nagyobb a korrupció és a klientelizmus kockázata, mint a nyílt voksoláskor, mert nagyobb lehet a politikai pártoknak a képviselőkre gyakorolt nyomása.
A politikus ezt a Markíza televízió Testre szabva című vasárnapi vitaműsorában fejtette ki.
Pavol Paška, a Smer-SD képviselője, előző házelnök sajátosnak minősítette a választás szabályainak menet közben való megváltoztatását. „Azt gondolják talán, hogy az alkotmányosság szabályainak és a demokratikus politikai rendszereknek a megalkotói azért vezették be a titkos szavazást, hogy helyet adhassanak a korrupciónak?“ – tette fel a kérdést Paška Hrušovskýnak.
Pavol Hrušovský azon csodálkozik, hogy az ellenzék megijedt a nyilvános szavazástól. „Önök miben látják a nyilvános szavazás kockázatát?“ – kérdezte Hrušovský Paškától, hozzátéve, hogy az előző választási ciklusban a többség terrorjának volt kitéve. „Tudja, mit mondott nekem többször is az önök egyik koalíciós partnere? Azt, hogy fogja be a száját, mi vagyunk többségben, tehát nekünk van igazunk. Maradjanak csendben és hallgassanak“, mondta Hrušovský, aki szerint Paška tudja, kiről van szó. Azt Paška már korábban kijelentette, nem kétséges, miért van szükség a játékszabályok megváltoztatására. „A főügyész megválasztása a koalíció politikai eszközévé vált, amellyel politikai hatalmába akarja keríteni a főügyészséget“, mondta a volt házelnök.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.