Mielőtt szerződést kötünk valamelyik mobilszolgáltatóval, esetleg „kártyás” készülék mellett döntünk, érdemes átgondolni, melyik megoldás a kedvezőbb.
1.
Mielőtt szerződést kötünk valamelyik mobilszolgáltatóval, esetleg „kártyás” készülék mellett döntünk, érdemes átgondolni, melyik megoldás a kedvezőbb.
1.
1. Melyik szolgáltatót válasszuk?
Mivel az árak nagyjában azonosak mindkét szolgáltatónál, így azt válassza, amelyiknek jobb a térereje az adott területen, illetve amelyiknek a barátai és az ismerősei is az ügyfelei, vélhetően őket fogja a leggyakrabban hívni.
2. Kártya vagy előfizetés?
Mérje fel, mennyi sms-t küld, és mennyi hívást kezdeményez. Ha főleg fogadja a hívásokat és az üzeneteket, akkor kártyás telefon a kifizetődőbb, ha hívni és sms-ezni (mms-ezni) is szeretne, akkor pedig a havidíjas csomag az olcsóbb megoldás.
3. Melyik tarifacsomag?
Mindkét szolgáltató több tarifacsomagot kínál, annak függvényében, hogy mikor és hova hív az ügyfél. Készítsen egy elemzést telefonálási szokásairól, és ez alapján döntsön, melyik tarifacsomagra fizet elő.
4. Ha magas a számla...
Ennek oka, hogy alacsony tarifacsomagot választott, ezért azt változtassa meg egy magasabb csomagra. Mindkét szolgáltató esetében ingyenes az átállás.
5. Ha csak sms-ezni szeretne...
Ez esetben válasszon alacsony árú csomagot, így elkerülheti a magas számlát.
6. Ha sokat szeretne beszélni...
Ebben az esetben az éjszakai tarifa a legjobb megoldás, mely sok esetben ingyenes – hálózaton belül. Hátránya, hogy mielőtt olcsó percdíjon beszélne, el kell telefonálni az előfizetett perceket, így egy esetleges csúcsidős hívásért sokat fog fizetni. (szl)
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.