Hét lépés a vállalkozáshoz

1. Döntsük el, hogy mit szeretnénk csinálni!
– Az első és legfontosabb lépés a vállalkozásunk profiljának a kidolgozása, vagyis hogy milyen területen is szeretnénk tevékenykedni.
– Hogy mi közül válogathatunk, azt az interneten is megtaláljuk. A két leghasznosabb portál ez esetben a vállalkozói (www.zrsr.

1. Döntsük el, hogy mit szeretnénk csinálni!

– Az első és legfontosabb lépés a vállalkozásunk profiljának a kidolgozása, vagyis hogy milyen területen is szeretnénk tevékenykedni.

– Hogy mi közül válogathatunk, azt az interneten is megtaláljuk. A két leghasznosabb portál ez esetben a vállalkozói (www.zrsr.sk) és a kereskedelmi (www.orsr.sk) regiszter.

2. Tudjuk meg, mi is kell a vállalkozásunk beindításához!

– Több olyan vállalkozás is van, amely szabadon művelhető, sok szakma azonban speciális képzéshez vagy külön engedélyhez kötött.

– Hogy mire lesz szükségünk, és hogy egyáltalán beindíthatjuk-e a vállalkozásunkat, azt a körzeti hivatalok vállalkozói osztályán tudhatjuk meg.

3. Intézzük el az engedélyeket!

– Hogy megkapjuk az engedélyt egy (három hónapnál nem korábbi) igazolásra lesz szükségünk arról, hogy nincs bejegyzésünk a bűnügyi nyilvántartásban.

– Külön kell igazolnunk azt is, hogy a vállalkozás céljára szolgáló épület vagy helyiség a tulajdonunkban van, esetleg béreljük.

– Ha az adott vállalkozást speciális képzéshez kötik, akkor az erről szóló igazolást is be kell nyújtanunk.

4. Keressük fel az iparengedélyt kiadó hivatalt (živnostenský úrad)!

– Ha a kérvényező az összes feltételt teljesíti, a hivatal hét napon belül kiadja a vállalkozói engedélyt.

– Az engedély kiadásáért ezer koronát kell fizetni.

5. Vegyünk ellenőrzési könyvet (inšpekčná kniha)!

– Az engedély kiadása után autorizáltatnunk kell az ellenőrzési könyvet, amelybe a későbbiekben a vállalkozásunkat ellenőrző hivatalok írják be bejegyzéseiket. A könyvet a nyomtatványokat árusító üzletekben vehetjük meg, az autorizálás pedig 50 koronába kerül.

6. Jelentkezzünk az adóhivatalnál!

– A vállalkozói engedély kiadása után 30 napon belül jelentkeznünk kell az adóhivatalnál.

– Itt a vállalkozással összefüggő engedélyeket és a személyi adatainkat kérik, és be kell jelentenünk a vállalkozással összefüggő banki számlánk számát is.

7. Bejelentkezünk az egészségbiztosítóba és a Szociális Biztosítóba

– Az egészségbiztosítónknál a vállalkozói engedély kiadása után nyolc napon belül kell jeleznünk a változásokat.

– Ugyanígy be kell jelentkeznünk a Szociális Biztosítóba is, a vállalkozás első évében azonban ezt még nem fog kelleni fizetnünk. (mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?