<p>Jövő év elején várhatóan a mezőgazdasági egyetem mögött másik nyitrai felsőoktatási intézmény is megkapja legmagasabb besorolását.</p><!-- AddThis Button BEGIN -->
<a class="addthis_button" href="http://www.addthis.com/bookmark.php?v=250&pub=xa-4ae87eb4619b4553">… src="http://s7.addthis.com/static/btn/v2/lg-share-en.gif" alt="Bookmark and Share" style="border: 0pt none " height="16" width="125" /></a>
<script src="http://s7.addthis.com/js/250/addthis_widget.js#pub=xa-4ae87eb4619b4553&…; type="text/javascript">
</script>
<!-- AddThis Button END -->
Hátrányban van a magyar kar
Az Akkreditációs Bizottság februári ülésén tárgyalja meg a Konstantin Filozófus Egyetem akkreditációjának kérdését – mint ismeretes, augusztus végén az egyik kritérium alapján szerzett kevés pont miatt lemaradt az egyetemi státuszról. „A komplex akkreditáció keretén belül a kart három tudományterületen értékelték, ebből kettőben elérte az egyetemi minősítést. A tanulmányi programokat jóváhagyták, ebből kettő a doktori program“ – nyilatkozta lapunknak Komzsik Attila, az egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának dékánja. A hungarológia mellett idén hagyták jóvá A magyar nyelv és irodalom tanításának módszertana nevű programot. „Ilyen jellegű doktori program Magyarországon sincs még“ – tette hozzá a dékán.
A dékán szerint ez is azt bizonyítja, minőségi képzés folyik a karon, véleménye szerint ennek alapvetően nem mond ellent az ARRA színvonalmérő ügynökség napokban nyilvánosságra hozott jelentése sem, melyben átlagon aluli besorolást kapott az intézmény. „Az ARRA színvonalmérésénél és a minisztérium komplex értékelésnél is azt nézik, hogy mikortól működik a kar. Az, hogy Nyitrán már 50 éve létezik magyar pedagógusképzés, irreleváns a kar értékelése szempontjából“ – szögezte le Komzsik. Az ARRA értékelésénél öt fő kritérium alapján sorolják be a karokat, az új fakultások pedig több esetben objektív okokból hátrányba kerülnek – vagy a hiányzó PhD-képzés, vagy a publikációk mérésénél. „A három doktorandusz-kritériumból például kettő a végzősökre vonatkozik, ez tehát rajtunk nem segített, mivel nálunk még nincs végzős“ – fejtette ki a dékán. A fakultás vezetője szerint a kar értékelése emiatt a következő években javulni fog. A nyitrai magyar kar 2004 óta működik, akárcsak a Selye János Egyetem mindhárom fakultása.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.