Esztergomi öröm, dorogi bánat

LABDARÚGÁS
Végre ismét megízlelhette a győzelem édes ízét Esztergom csapata. Pedig nem sok jót ígért a hétvége számukra, hiszen a forduló előtt az ötödik helyen álló Százhalombatta látogatott a királyvárosba. A bennmaradásért küzdő hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozót. A 35.

LABDARÚGÁS

Végre ismét megízlelhette a győzelem édes ízét Esztergom csapata. Pedig nem sok jót ígért a hétvége számukra, hiszen a forduló előtt az ötödik helyen álló Százhalombatta látogatott a királyvárosba. A bennmaradásért küzdő hazaiak már az első félidőben eldöntötték a találkozót. A 35. percben egy szabadrúgást követően, majd a félidő lefújása előtt egy hatalmas kirúgás után szerzett két góllal megnyugtató előnyt szereztek a félidőre, ami a meccs végig elegendő fórnak bizonyult. A mérkőzés vége előtt két perccel szépítettek ugyan a vendégek, de a hajrát későn kezdték meg, így az esztergomiak megszerezték második győzelmüket és az Oroszlányt megelőzve előreléptek a 14. helyre.

A megyei rangadón a harmadik helyen álló dorogiaknak alapos meglepetésben volt része: biztos, kétgólos előnyt szereztek, azonban a hazaiak fordítani tudtak. A Hannich Péter vezette ácsiak a kétgólos hátrány ellenére nem adták fel a mérkőzést, és igyekezetüket siker koronázta. Pedig a vendégek már az első percben megszerezték a vezetést, és az előnyt a félidő végére megduplázták. Ezért is dicséretes és meglepő az ácsi feltámadás. A 67. percben előbb szépítettek, majd néhány perccel később tizenegyesből egyenlítettek a Kinizsi labdarúgói, végül a mérkőzés befejezése előtt kiharcolták a győzelmet. A hazaiak három pont mellé értékes skalpot is szereztek, és megerősítették helyüket a középmezőnyben. A Dorog továbbra is harmadik, és a Dömsöd veresége miatt előnye továbbra is három pont.

Visszatekintő:

NB III., Duna-csoport

Esztergom – Százhalombatta 2-1 (2-0); Esztergom, 250 néző, vezette: Závodka

Esztergomi SC: Czivisz – Szarka, Salik, Krammer, Kneiszel – Országh, Cserép (Bulfán), Mlaka (Sztojka), Schauker (Nagy M.) – Kovács, Németh R. Vezetőedző: Holdampf Sándor.

Gólszerzők: Országh (35. p.), Schauker (41. p.), illetve Károlyi (89. p.).

Ácsi Kinizsi – Dorog 3-2 (0-2) Ács, 500 néző, vezette: Kovács B.

Ácsi Kinizsi: Gucsi – Margl (Bokréta), Szabó A., Musitz, Vörös (Palakovics) – Csebik (Kovács), Németh, Bognár, Kozenkow – ifj. Hannich, Csáki. Vezetőedző: Hannich Péter.

Dorogi FC: Molnár – Gyúró, Farkas, Kriska, Robotka – Nádasi, Engelbrecht, Csapó, Kiss – Papp A. Merényi. Vezetőedző: Morecz László.

Gólszerzők: Kovács K., Bognár (11-esből), Szabó A., illetve Papp A. (2). Kiállítva: Nádasi.

RÖGBI

A legutóbbi játéknapon a nem túl acélos Szentes ellen léptek pályára az Esztergomi Vitézek, ráadásul az ellenfél több játékosa sérüléssel bajlódott, így a hazaiak kecskeméti játékosokkal kiegészülve tudtak csak kiállni a mérkőzésre.

Az első játékrészben a bajnokcsapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést és tetszés szerint érte el pontjait a nem túl öszszeszokott kecskemétiek ellen, így a félidőt meggyőző 54:5-ös vezetéssel zárták az esztergomiak. A második félidőre sem igazán állt össze az ellenfél játéka, így kiengedve is 68:12-es győzelmet arattak a Vitézek a hatodik helyen álló Szentes felett. A mérkőzés jó felvezető meccs volt a hétvégi válogatott mérkőzés előtt, hiszen a nemzeti csapatba kilenc esztergomi játékos is meghívót kapott.

A kadett mérkőzés is esztergomi sikerrel zárult, miután az OB I-ben a Vitézek 14:5-re nyertek idegenben a Kecskemét ellen.

Szentes – Esztergomi Vitézek 12:68 (5:54)

Kecskemét, 500 néző, vezette: Adamik.

Esztergomi Vitézek: Heckel, Hock, Siroki, Novák, Deli, Koller, Szőlősi, Molnár, Pfeiffer, Bíró, Tauber, Böhm, Nagy R., Ardelán, Nett. Csere: Juhász, Pálfi, Fiola. Edző: Szőlősi László.

Esztergomi célok: Nett 18, Deli 15, Bíró 10, Novák 5, Tauber 5, Hock 5, Ardelán 5, Böhm 5.

Válogatott mérkőzés:

A hétvégén Szabadkán lépett pályára válogatott mérkőzésen az esztergomi játékosokkal megerősített magyar csapat. Mély talajon, esős, hideg időben kezdődött meg a mérkőzés. A magyar csapat támadó szellemben játszott, majd több jó akció után büntetőből szerzett vezetést. Ezek után több téves bírói ítéletnek is köszönhetően a hazaiak megfordították a mérkőzés állását, és a félidőre 12:3-as vezetést szereztek. A második játékrészben ismét a bíró volt a főszereplő, aki kiállított két magyar játékost, és a kettős emberhátrányt nem sikerült kivédekeznie a válogatottnak. A mérkőzésen ráadásul térdszalag szakadást szenvedett Ivánfi György. Szerbia-Montenegró csapata végül 31:3 arányú győzelmet aratott. A magyaroknak Máltán lesz esélyük a javításra.

A válogatott mérkőzés után folytatódnak az NB I. küzdelmei. A 10 .fordulóban a listavezető Vitézek Kecskeméten lépnek pályára. A vendéglátók jelenleg a negyedik helyen állnak és a Vitézek után ők szerezték a legtöbb vélt, így izgalmas mérkőzésre van kilátás.

Szerbia-Montenegró – Magyarország 31-3 (12-3)

Szabadka, 500 néző. Vezette: Holcz (osztrák)

Magyarország: Heckel, Kiss, Tóth, Deli, Vinkó, Molnár, Koller, Szőlősi, Pfeiffer, Beke, Sujogán, Simon, Fekete, Kendi, Mett. Csere: Lakatos, Ivánfi.

Cél: Mett 3.