Mivel az árazási eljárás sok bizonytalanságon és pontatlanságon alapult, olyan összegek születtek, amelyek általános negatív reakciót váltottak ki. Ennek az lehetett az egyik oka, hogy az eljáráshoz még a villamosenergia-szolgáltatók 2010-ben kiszámolt vagyonát használták fel, ami azonban 2016-ban már nem volt aktuális.
Az ellenőrzés arra is rámutatott, hogy a hivatal tevékenysége sértette az átláthatóság és függetlenség elvét. „Az NKÚ felhívja a parlament és a kormány figyelmét, hogy a szabályozó függetlensége alapvető feltétel, amelynek teljesítése nélkül nem végezheti megfelelően a munkáját. A nemzeti szabályozó szervezetnek teljes mértékben nyitottnak kell lennie, a döntéseinek pedig átláthatónak, bizonyíthatónak és bárminemű személyes érdektől mentesnek" – tette hozzá Papajčík.
Az Árszabályozási Hivatal ismeri a Legfelsőbb Ellenőrző Hivatal (NKÚ) ellenőrzésének eredményét, az ellenőrzés folyamatában maga is részt vett – derül ki az ÚRSO reakciójából, amelyet Radoslav Igaz szóvivő tolmácsolt.
„Az NKÚ észrevételei a hivatal előző vezetésének tevékenységére vonatkoznak. A jelenlegi vezetés tavaly már feljelentést tett az ügyben idegen vagyonnal való visszaélés bűntettének gyanúja miatt" – tette hozzá Igaz.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.