<p>Az egyetemi karok 86 százaléka nem közölte internetes oldalán azoknak a felméréseknek az eredményeit, melyek hallgatóik elégedettségét mutatták – pedig a felmérést a törvény szerint évente kötelezően meg kell ejteniük.</p>
Elhallgatják diákjaik véleményét
Paradox módon viszont a jogszabály nem írja elő, hogy a felmérések eredményeit nyilvánosságra kell hozni, az intézmények többsége ki is használja a joghézagot. Pedig az egyetemek érdeke lenne – mivel maguk is versenyhelyzetben vannak –, hogy minél jobban informálják az érdeklődőknek. Az ARRA egyetemi színvonalmérő ügynökség májusban 105 egyetemi fakultás webdalát nézte át, majd értékelte a nyilvánosságra hozott információk minőségét. Az oldalakat 13 kritérium alapján értékelték. Az egyik legfontosabb kritériumot, a jelenlegi hallgatók elégedettségi fokát mérő felmérés eredményét viszont a karok 86%-a nem hozta nyilvánosságra. Ennél is több esetben – a karok 95%-ánál – nem volt feltüntetve a végzősök elhelyezkedési esélyeit firtató elemzés. Emellett a karok oktatóikat sem mutatták be kellőképpen, sok esetben a néven és egy-két alapvető információn kívül többet nem lehet megtudni a tanárokról. A karok nagy része kielégítő információkat jelentetett meg az esetleges külföldi tanulmányutakkal, csereprogramokkal kapcsolatban, és a felvételikről is elegendő információ állt az érdeklődők rendelkezésére.
Az ARRA összehasonlította az állami és magán-felsőoktatási intézmények adatközléseit is, s arra a meglepő tényre jutott, hogy előbbiek nyitottabbak a nyilvánosság felé, mint a hallgatóik tandíjaiból élő magánfőiskolák. (MSz, SITA)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.