Kép: Facebook/Magyar Közösség Pártja
Döntött az MKP: tovább tárgyalnak a Híddal
Pozsonyban ülésezett az MKP Országos Tanácsa, mely megbízta az elnökséget, hogy tovább folytassa a tárgyalásokat a magyar egység megteremtése érdekében.
Az MKP október végéig szeretne konkrét eredményt elérni.
Mint írják, az összefogás alapja az MKP és a Híd megegyezése kell, hogy legyen.
"Nagyon komoly lépést tettünk, megmutattuk a hajlandóságot (...)" - mondta Menyhárt József, az MKP elnöke, a határozat elfogadását követően tartott sajtótájékoztatón. Hozzátette: úgy véli, a közösségi érdeket középpontba állítva egy héten belül megtalálják a módját, hogyan hozzák létre a választási pártot.
"Az MKP abban érdekelt, hogy megteremtse a magyar egységet (...). Szlovákiában ma 8,5 százaléknyi magyar él, ha osztjuk a szavazóbázist, akkor fennáll a veszélye, hogy 2020 februárja után nem lesz magyar képviselet a pozsonyi törvényhozásban" - mondta Őry Péter, az MKP Országos Tanácsának elnöke.
Az OT után kiadott nyilatkozat teljes szövege:
"A Magyar Közösség Pártja Országos Tanácsa a júniusi döntésének megfelelően továbbra is az egységes magyar választási lista megteremtését tartja az egyetlen, a közösség képviseletét biztosítani tudó megoldási lehetőségnek. Az MKP OT már júniusban konkrét megoldási javaslattal élt. Bár a nyári tárgyalássorozatok nem hozták a várt eredményt, 140 nappal a választások és 50 nappal a jelöltlisták leadása előtt olyan lépéseket kezdeményeztünk, melyek az „egy magyar lista" megteremtését célozzák meg.
Az MKP OT megbízza az MKP Országos Elnökségét, hogy a magyar egység megteremtése érdekében egyeztessen a társadalmi szereplőkkel és október végéig konkrét megoldást javasoljon, mégpedig úgy, hogy a két meghatározó párt, az MKP és a Híd megegyezése jelentse az alapot közösségünk összefogására.
Az MKP Országos Tanácsa továbbra is minden, a közösség érdekében tettekben is tenni akaró személyt örömmel lát tagjai, támogatói között - akár pártokon kívüliként - az egy magyar listán indulók között.
Az MKP OT szakmailag hiányosnak és gyengének minősíti az agrártárca elmúlt négy éves tevékenységét, amellyel válságos helyzetbe hozta nemcsak az agrárgazdálkodás hazai feltételeit, de egyben még jobban kiszolgáltatottá tette a hazai élelmiszertermelést és Szlovákia élelmiszer önellátottságát. Mindezt bizonyítja az agrár- és élelmiszerkereskedelem évről évre növekedő negatív szaldója a hazai innovatív agrár- és élelmiszeripari támogatások hiánya, a nem transzparensen leosztott Uniós támogatások körüli ügyletek felhalmozódása is."
(MTI, TASR, ú)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.