Állati kezdés: a Gorilla-üggyel indít a parlament

Pozsony |

<p>Ellenzéki képviselők kezdeményezésére hétfőn tárgyal a parlament a Gorilla-ügyről. A tanácskozás programpontját valószínűleg a Smer is támogatja. Jaroslav Haščák, a Penta pénzügyi csoport partnere viszont felháborodott a jobboldali képviselők kezdeményezésén.&nbsp;</p>

Daniel Lipšic és ellenzéki képviselők egy csoportja jó ideje élesen bírálják a hatóságok tétlenségét a Gorilla-ügy kapcsán. „A gyanúsítottak kerüljenek az igazságszolgáltatás kezébe. A képviselők nyugtalanságukat fejezik ki Dušan Kováčik speciális ügyész lépései miatt” – fogalmaznak a rendkívüli ülés összehívására vonatkozó beadványukban.

A képviselők két alkalommal is meghívták az ügyészt a parlament védelmi bizottságának ülésére. Szerették volna, ha beszámol a nyomozás aktuális állásáról. Kováčik egyszer sem vett részt a tanácskozáson, és semmilyen formában nem hajlandó tájékoztatni a Gorillaügy vizsgálatáról. A képviselők emellett azt is kifogásolják, hogy az ügyész több, az ügy tisztázása szempontjából jelentős tanú kihallgatását gátolja.

Nem vétóz a Smer?

Háttér-információk alapján a rendkívüli parlamenti ülés programját a smeres képviselők is megszavazzák, a vitába viszont nem kapcsolódnak be. Ez újdonság lenne, a kormánypárt ugyanis általában nem szokta megszavazni a rendkívüli ülések programját – kivéve, ha miniszter visszahívási kísérletéről van szó, akkor ugyanis nem szavaznak külön a programról –, így kerüli el, hogy vita legyen. Ilyen esetben hivatalosan megnyitják az ülést, majd pár perccel később, a program leszavazása után le is zárják. Jogtechnikai értelemben így volt ülés, ám gyakorlatilag nem, mivel vita és határozati javaslat elfogadása nélkül ért véget.

Ellenzéki képviselők kilátásba helyezték, hogy ha a Smer meggondolná magát és nem szavazná meg a programot, azon nyomban Robert Kaliňák belügyminiszter leváltását fogják kérni.

Haščák panaszkodik

„Azok a képviselők, akik kezdeményezték a rendkívüli ülés összehívását, megsértik a jogállamiság és a parlamenti demokrácia alapelvét. Megengedhetetlen, hogy a parlamenti képviselők beavatkozzanak egy folyamatban lévő nyomozásba. Elfogadhatatlan, hogy a politikusok diktáljanak a hatóságoknak, hogyan folytassák le a nyomozást és politikai nyomást gyakoroljanak rájuk” – áll Jaroslav Haščák nyilatkozatában.

A Gorilla-akták főszereplőjeként elhíresült pentás üzletember állítja, az ügy kirobbanása, azaz 2012 óta összesen hat alkalommal hallgatták ki, de már megkapta a hetedik idézést is. Együttműködik a rendőrséggel és számos dokumentumot átadott az ügyben eljáró ügyésznek.

Haščák meg van győződve arról, hogy a rendőrség nem emelhet vádat ellene, mivel a Gorilla iratokat törvényellenesen, csalással jegyezték le, és semmilyen valóságalapjuk sincs. Azért, hogy tisztázhassa magát, elmondása szerint szeretné, ha valóban kivizsgálnák az ügyet. (SITA, ie)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?