A városokat jobban sújtja az egyre inkább erősödő felmelegedés

időjárás eső

A hirtelen lehulló nagyobb mennyiségű csapadék a városokban lakóknak jelentheti a legnagyobb problémát, és a sűrűn beépített, vízhatlan felületek, az úgynevezett városi hőszigetek megjelenése miatt a hőmérséklet-emelkedés is a városokban érzékelhető a leginkább – figyelmeztet a környezetvédelmi tárca.

„Jelenleg a városokban a hőmérséklet nyáron mintegy 10 fokkal magasabb, mint a környezetükben, a globális felmelegedés miatt pedig gyakrabban számíthatunk hirtelen lehulló, nagyobb mennyiségű csapadékra. A hőmérséklet emelkedése miatt ugyanis nő a párolgás, ezzel együtt pedig a csapadékmennyiség is, amire a városok nincsenek felkészülve” – tájékoztat a környezetvédelmi minisztérium zöld vonala a közösségi hálón.

A környezetvédők szerint az átgondolatlan városfejlesztés növeli az át nem eresztő beton- és aszfaltfelületeket, ami jelentősen csökkenti a csapadék beszivárgási képességét, és rengeteg problémát okozó felszíni lefolyáshoz vezet. „Ráadásul a jelenlegi vízelvezető rendszerek gyakran alkalmatlanok arra, hogy megbirkózzanak az ilyen nagy mennyiségű csapadékkal” – figyelmeztet a környezetvédelmi tárca.

A szakminisztérium ezért több intézkedést is javasol a villámáradások hatásainak az enyhítésére. Ezek közé tartoznak a vízvisszatartó tartályok (hordók, IBC-tartályok), esőkertek, zöldtetők, vízáteresztő járdák stb. „Az ilyen rendszerek segítenek csökkenteni a hőmérsékletet a városokban, ami viszont visszafogja az épületek energiafogyasztását. Nemcsak a vízgazdálkodást és az árvízvédelmet javítják, hanem elősegítik a biológiai sokféleséget és javítják a levegőminőséget is” – állítják a környezetvédelmi tárca szakemberei.

(mi, TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?