Kotlár elkerülte a felelősségrevonást, sőt, ki is álltak a konklúziói mellett (TASR-felvétel)
A kormány kibővítheti a járványügyi megbízott hatásköreit – ő az, aki korábban „bioterrorizmusnak” nevezte a koronavírus-járványt
A mai kormányülést követően kiderült, hogy a korábban sokat bírált Peter Kotlár járványügyi kormánybiztos hatásköreit kibővítik – mindezt maga Kotlár jelentette be, miután beterjesztette a jelentését az eddigi tevékenységéről és azt tudomásul is vették.
Kotlár szerint „korrekt párbeszéd” zajlott a járványkezelésről szóló jelentése kapcsán, a tevékenységének egyes elemeit pedig a későbbiekben hozzáigazítják a vonatkozó szabályozásokhoz. A biztos ezért feltételezi, hogy kibővítik a hatásköreit, ami vélhetően a járványügyi intézkedéseket érintő vizsgálatokat érintheti. Kotlár a következő időszakban a mobil mintavételi helyek (MOM) tevékenységével és a koronavírus-vacinák mellékhatásaival foglalkozhat, közelebbről megvizsgálják az oltások mellékhatásait.
Kotlár szerint az átvilágítás nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden érintettet megbüntetnek, mert „nem is lehetnek tudatában annak, hogy jogellenes tevékenységet folytattak.”
Ugyanakkor néhány esetben büntetőjogi következményeket is kilátásba helyezett, a „politikai hatáskörökkel való visszaélések” kapcsán – a járvány idején több, a személyi szabadságot korlátozó intézkedésre is sor került.
Kotlár a Szlovák Tudományos Akadémia és az Állami Gyógyszerellenőrzési Hivatal (ŠÚKL) kritikáinak margójára kijelentette, hogy nem érdeklik a kommentárjaik.
A két szervezet korábban állást foglalt a biztonságos vakcinák mellett, ellentmondva a járványügyi biztos által sugalmazott felvetéseknek a káros mellékhatásokról. Kotlár szerint felelősségre vonhatja az érintetteket akkor, ha az átvilágítás során kiderül, hogy tévedtek.
A kormányülést követően Peter Kmec (Hlas) helyreállításért felelős miniszterelnök-helyettes is megszólalt és elmondta, a jelentés kapcsán olyan kompromisszum született, melyet mindhárom párt támogatott. Kmec szerint több nyitott kérdés is adódik a járványkezeléssel kapcsolatban, melyeknek egy része Szlovákia nemzetközi kötelezettségeiből fakad az Egészségügyi Világszervezet (WHO) felé.
Kmec hangsúlyozta, különbséget kell tenni a jelentés és a kapcsolódó beszámoló között, Kotlár jelentésével ugyanis maga sem ért minden ponton egyet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.