A Dorog győzelmével közelít az élbolyhoz az NB III-ban

Kézilabda

Kézilabda

Az elmúlt héten két nehéz hazai mérkőzés várt az Esztergomi KSE-re, amely előbb a bajnokesélyes Győrrel, majd a dobogó aspiráns FTC-vel játszott. A győri mérkőzés jól kezdődött hazai szempontból, az esztergomiak az 5. percben 3-2-re vezettek, ám a vendégek átvették a vezetést, majd növelték előnyüket. A félidőben 12 gól volt a vendégelőny, ám a második játékrészben már 23 gól is volt a Győr előnye, amely végül 48-28-ra nyerte a mérkőzést.

A Fradi elleni mérkőzés sem sok jót tartogatott az Esztergom számára. Bár itt is vezetett két percig a hazai csapat (2-0), ám villámgyorsan érkezett a vendégek válasza, akik 22-11-re vezettek a félidőben, s végül 43-23-ra nyerték a találkozót.

Lapzártánk után fejeződött be az esztergomiak debreceni vendégjátéka, melynek során a királyvárosiak egykori edzőjük, a Laurencz László vezette DVSC ellen igyekeztek helytállni. A vasárnapi meccsen pedig a Hódmezővásárhely csapata vendégeskedik Esztergomban, akiktől az első mérkőzésen 35-16-ra kapott ki az EKSE, és akik meglepően nagyarányú győzelmet arattak az FTC fölött is. Nem lesz könnyű meccs.

Visszatekintő:

Esztergomi KSE - Győri Graboplast ETO KC 28-48 (13-25)

Esztergom, 400 néző. V: Kocsmáros, Nagy L.

Esztergom-FTC 23-43 (11-22)

Esztergom, 400 néző. V: Bujdosó, Tomecskó.

Az Esztergom-FTC mérkőzés eredményét utólag változtatták 23–43-ra, miután a jegyzőkönyvbe tévesen került be egy meg nem adott esztergomi gól.

Következik

November 14., vasárnap, 17h: Esztergom-Hódmezővásárhely.

Labdarúgás

A hétvégén régiónk mindkét csapata idegenben lépett pályára, ám míg a dorogiak ismét győztesen hagyták el a játékteret, addig az esztergomiak 0-0-s döntetlenig jutottak a Kecskéd ellen.

A Dorog gól nélküli első félidőt követően az 56. percben Robotka beadása után Papp révén szerezte meg a vezetést a sereghajtó fővárosi csapat ellen. A 73. percben ismét Papp András percei következtek, aki előbb büntetőt harcolt ki, majd értékesítette a tizenegyest, beállítva ezzel a 2-0-s

Kecskéden eseménytelenebb 90 percet láthatott a mérkőzésre kilátogató 100 néző, így a végeredmény nem is lehetett más, csak 0-0. Az Esztergom 16 pontjával jelenleg 11. a tabellán.

Megyei I. osztály

Kecskéd-Esztergom 0-0

Kecskéd, 100 néző, vezette: Koszorús I.

KECSKÉD: Fodor – Zink, Kucsera, Nick (Szalados), Földi, Schmuck, Tomayer A. (Gyuga), Purger, Kohl, Orlovits J., Lukács (Princz). Edző: Linczmaier László.

ESZTERGOM: Czivisz – Méhes, Patkó, Pivók, Salik, Tóth B., Országh, Marosi, Szőke P., Farkas, Czigler. Edző: Holdampf Sándor.

Budapest, 100 néző, vezette: Jakab.

Gólszerző: Papp A. az 56., Papp A. (11-esből) a 73. percben.

Röplabda

A Dági SE hegymenetbe kezdett a hétvégén, előbb a Kométa-Kaposvárt, majd a Kecskemétet látták vendégül. A Kaposvár bajnokesélyeshez méltó módon nyert szett veszteség nélkül, s bár a hazaiak megszorongatták sokkal erősebb ellenfelüket, végül pontot nem sikerült csenniük tőlük. Mint ahogy 3:0-ra kaptak ki a Kecskeméttől is, ahol különösen a harmadik szettben volt esélyük a győzelemre, ám végül alulmaradtak a 3. helyen álló vendégekkel szemben.

Dági SE-Kométa-Kaposvár 0:3 (-19, -20, -16)

Dág, 250 néző. V: Csikós Z., Ujházi M.

DÁG: Zirigh 3, Oszuska II Z. 9, Horváth G. 2, Szauter 11, Oszuska I Z. 9, Haltrich 1. Cs: Koch (liberó), Bagics L., Oszuska III G. Edző: Bognár Ellák.

KAPOSVÁR: Gubik 5, Dávid 10, Bánhegyi 3, Pampuch 9, Németh Sz. 8, Pásztor 4. Cs: Molnár (liberó), Németh G., Mészáros, Gerencsér 7, Kovács B. 1. Edző: id. Laszczik Iván.

Dági SE - Phoenix Mecano-Kecskeméti RC 0:3 (-17, -15, -23)

Dág 200 néző. V: Hóbor, Mezőffy.

DÁG: Zirigh 5, Oszuska II Z. 13, Horváth G. 3, Szauter 4, Oszuska I Z. 3, Haltrich 6. Cs: Koch (liberó). Edző: Bognár Ellák.

KECSKEMÉT: NACSA 12, Buday 6, Tamás 8, Urfi 10, Somodi 10, Kása 2. Cs: Rácz (liberó), Rapi. Edző: Gyurkó Sándor.