<p>Amikor külföldre utazunk, a mobilszolgáltató egy SMS-t küld, amelyben szerepelnek azok a segélyvonalak (általában a helyi szlovák nagykövetségek nonstop vonalai), amelyeket hívni kell baj esetén. A baj azonban mindenkinél mást jelent...</p>
A külügyminisztérium tájékoztatása szerint ugyanis sokan visszaélnek ezzel a lehetőségekkel, és a bolondját járatják a munkatársakkal.
Volt olyan, hogy valakinek fejfájása volt, és arra kérte a nagykövetség munkatársát, hogy állapítsa meg a diagnózist – mondta Peter Stano, szóvivő.
Olyan is volt, hogy részeg szlovák turisták hívták a segélyvonalat, mert nem akarták őket beengedni a helyi szórakozóhelyre. De olyan is elfordult, hogy egy lány azért hívta fel a segélyvonalat, mert egy szomszédos ország éttermében két férfi kihívóan nézte őt, és nem tudta, mitévő legyen.
Külön dosszié van az olyan hívásokról, amikor egyértelmű, hogy a hívó fél nincs bajban, csak visszaél a lehetőséggel. Volt olyan hívás például, hogy egy férfi azért telefonált, mert egy szupermarket előtt volt, és 10 ezer eurót kért a nagybevásárlásra. Vagy olyan hívások is gyakran előfordulnak, amikor azért telefonálnak, mert a vidám társaságnak elfogyott a söre.
Stano elmondta azt is, hogy sajnos vulgáris hívások is vannak, amikor a telefonálók szitkozódnak, gyalázzák a munkatársakat. Pedig a vonal azért van, hogy azoknak nyújtson segítséget, akik tényleg bajba kerültek. „Nem kellene a fentiekhez hasonló hívásokkal terheli a vonalat, mivel így nem tudják elérni a segítséget azok, akiknek tényleg szükségük van rá” – tette hozzá a szóvivő.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.