Visszautasított panasz

Pozsony. Végleg lezárult az Ivan Lexa ellen ifj. Michal Kováč elrablása ügyében indult eljárás. Tegnap a Legfelsőbb Bíróság zárt ajtók mögött Milan Hanzel panaszát is elvetette, és ez a döntés megváltoztathatatlan.

A legfőbb ügyész rendkívüli jogorvoslati beadványában több érvet is felhozott a Pozsonyi Kerületi Bíróság korábbi döntése ellen. A testület azzal az indoklással zárta le az ügyet, hogy vonatkozik rá Vladimír Mečiar egykori kormányfő amnesztiája, s az illetékes bíró már eszerint döntött. Hanzel szerint azonban az akkori határozat nem volt akadálya az eljárás megújításának. A főügyész az alkotmánybíróság magyarázatára is hivatkozott: a kassai taláros testület szerint Vladimír Mečiar amnesztiái közül csak az első érvényes, az azonban nem vonatkozik ifj. Michal Kováč elrablásának ügyére. Michal Serbin államügyészt meglepte a Legfelsőbb Bíróság tegnapi döntése. Hanzelhez hasonlóan ő is érvénytelennek tartja azt a bírósági döntést, amellyel a Lexa elleni eljárást ad acta helyezték. Az elhurcolt édesapja, Michal Kováč volt köztársasági elnök szerint a tegnapi döntés után az illetékeseknek más megoldást kell találniuk ahhoz, hogy az igazság érvényesülhessen. Olyan rendezést tartana megfelelőnek, amely azoknak a bíráknak is elfogadható, aki „az igazságosság elvével szemben az alkotmányosságot és a törvényességet részesítik előnyben”, mert „nem békélhetünk meg azzal, hogy Mečiar erkölcstelen amnesztiáinak érvényére hivatkozva sárba tiporják az igazságot”. Štefan Harabin, a Legfelsőbb Bíróság tegnap újraválasztott elnöke közölte: a döntés alátámasztja, hogy az amnesztia megmásíthatatlan. (s, t, ú)

Lesz 90 voks az alkotmánytörvényhez?

Pozsony. A KDH már a koalíciós tanács legközelebbi ülésén javasolni fogja a Mečiar-amnesztiák eltörléséről szóló alkotmánytörvény újbóli beterjesztését. A kereszténydemokraták csak a jogszabály elfogadásával tartják elképzelhetőnek, hogy változtatni lehessen a Legfelsőbb Bíróság tegnapi döntésén, amellyel ifj. Michal Kováč ügyében megszüntette az Ivan Lexa volt titkosszolgálati igazgató elleni eljárást. Daniel Lipšic igazságügy-miniszter szerint a 90 szavazatot igénylő törvényhez az ellenzék „erkölcsös részének” támogatását is keresni kell, azt azonban nem pontosította, mely képviselőkre gondol. Ladislav Pittner volt belügyminiszter szerint nincs esély a törvény jóváhagyására, mert a kormánykoalíciónak csak 78 szavazata van. (TASR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?