Magyarország pozsonyi nagykövetét.
Egyre többet hallani azt az érvet, hogy a magyarországi pártoknak jó a feszült szlovák–magyar viszony, mert politikai tőkét tudnak belőle kovácsolni. Mi a véleménye erről?
Azért vannak a politikusok és a szakértők, hogy különböző módon elemezgessék az ilyen szituációkat. Más vélemények szerint a szlovák kormánykoalíciónak nem olyan rossz, ha van egy kis feszültség a szlovák–magyar viszonyban. Az élet a kitelepítések 60. évfordulójának megemlékezései kapcsán előhozott egy kérdést, ezt végig kellene beszélni, végig kell gondolni történelmi vonulatát. Személyes véleményem szerint elsődlegesen a történészeknek kell foglalkozniuk a történelmi kérdésekkel, és nem olyan politikusoknak, akiknek a napokban megjelent nyilatkozatok alapján halvány elképzelésük sincs a történelem valós eseményeiről. De örülök annak, hogy például Maďarič miniszter urat Čaplovič miniszterelnök-helyettes igazította helyre történelmi szempontból. Ez azt jelenti, hogy van önkontrollja a politikának itt, s gondolom, hasonló módon Magyarországon is.
Jelezte, hogy a november 16-i kétoldalú külügyi találkozó tehet pontot a feszültség végére.
Igen, tervben van egy munkalátogatás. Nagyon remélem, addigra eljutunk odáig, hogy le tudjuk zárni ezt a témát. Göncz Kinga miniszter asszony látogatna Kubiš miniszter úr meghívására Szlovákiába, a keleti térségbe. Remélem, olyan napirendi pontok fognak dominálni, mint a schengeni rendszer áttekintése, ami már nagyon aktuális lesz, vagy az Ipoly-hidakról szóló megállapodás, és addigra túl leszünk már a feszültségeknek ezen a szintjén. (jom)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.