BESZÁMOLÓAhogy azt megszokhattuk, idén is különleges módon ünnepelték a Bálint-napot a dunaszerdahelyi Vásártéri Magán Szakközépiskolában.Hagyományaikhoz híven a diákok már néhány nappal a szerelmesek ünnepe előtt több száz szívecskével ellátott képeslapot készítettek, amelyeket szimbolikus 20 centé
Különleges Bálint-nap
BESZÁMOLÓ
Ahogy azt megszokhattuk, idén is különleges módon ünnepelték a Bálint-napot a dunaszerdahelyi Vásártéri Magán Szakközépiskolában.
Hagyományaikhoz híven a diákok már néhány nappal a szerelmesek ünnepe előtt több száz szívecskével ellátott képeslapot készítettek, amelyeket szimbolikus 20 centért árusítottak. Majd, mint ahogy azt évek óta teszik, a befolyt összeget a dunaszerdahelyi Értelmi Fogyatékkal Élők Társulásának ajándékozták. A színes képeslapokat február 14-én a Valentin-napi postáslányok hordták szét az iskolában. Egy-egy kedves gondolatból, piros szívecskéből jutott diáknak, tanárnak, igazgatónőnek, portásnak, bérelszámolónak, szakácsnőknek egyaránt.
Ezt követően a diákok rendhagyó irodalomórán vehettek részt, amelyen nem mindennapi téma volt terítéken – a magyar költők, írók eddig nem ismert szerelmi történetei. Az iskola irodalomtanára, Kis Lívia Nyáry Krisztián Így szerettek ők című könyvéből mesélt érdekes, szövevényes történeteket azokról, akiknek szerelme nélkül a magyar irodalom szegényebb lenne. A közönség érdeklődve figyelte az olykor buja, néha pajzán és legtöbbször meglepő párkapcsolatokról, a hitvesekről, múzsákról, megcsalt szeretőkről és az örök hűségről szóló szerelmi históriákat. Ezen az órán lekerült több híres magyar alkotó szerelmi életéről a lepel. Megtudhatták „ki, mikor, hol és kivel”, kik voltak azok a férfiak és asszonyok, akikkel íróink, költőink hosszabb-rövidebb ideig megosztották ágyukat és asztalukat, kik bírták ki átkozott nehéz természetüket, kiket szerettek hűséggel vagy csaltak meg galádul.
Az irodalmi előadást ezúttal is a szokásos Valentin-napi kultúrműsor követte. Az ünnepi ebéd „meglepetés-sztárvendégei” pedig a vendéglátóipari tanulmányi szakon tanuló harmadikos diákok voltak, akik a 70-es éveket idézve, harsány színű retró ruhákban – kartonszoknyákban, kockás ingekben, széles nagymintás nyakkendőkben, csőnadrágokban – szolgálták fel az ételt.
A nap záróakkordja az ABBA együttes Mamma Mia című dalára előadott tánckoreográfia és egy rögtönzött divatbemutató volt, amelyet a közönség óriási tapsviharral jutalmazott. (kl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.