Eredményesek voltak a bármixer versenyen

MIRIÁK FERENCHuszadik alkalommal nyitotta meg kapuit Pozsonyban az Incheba területén a Danubius Gastro nemzetközi vendéglátó-ipari kiállítás, melynek nélkülözhetetlen része a speciális program: mixerek, szakácsok, cukrászok, pékek és sommelier-k képességeit és művészetét tehetik próbára az érdeklődő

MIRIÁK FERENC

Huszadik alkalommal nyitotta meg kapuit Pozsonyban az Incheba területén a Danubius Gastro nemzetközi vendéglátó-ipari kiállítás, melynek nélkülözhetetlen része a speciális program: mixerek, szakácsok, cukrászok, pékek és sommelier-k képességeit és művészetét tehetik próbára az érdeklődők a helyszínen látvány- és kóstolóbemutatók keretében.

A kiállításnak ezúttal is része volt a fiatal bármixerek Nicolaus Cup 2013 elnevezésű versenye, melyen ötven fiatal felszolgáló és pincér vett részt Szlovákia 25 középiskolájából. Feladatuk kevert hosszú italok készítése volt saját recept alapján, a megfelelő pohár dekorációjával. A komáromi Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskolát a pincér-felszolgáló kategóriában Nikoleta Gabrielova másodikos és Rizov Nikolas harmadikos tanuló képviselte Szenczi Mária mesternő felügyeletével. A közönséget, de főképp a zsűrit Nikoleta Gabrielová a Dream Fantasy nevű kevert italával varázsolta el, és megszerezte az első helyet.

A koktélokról bővebben Szenczi Mária mesternőtől kaptunk tájékoztatást.

„Két fő csoportba oszthatjuk őket: standard és fantázia koktélokra. Standard koktéloknak nevezzük azokat, amelyeket az IBA nemzetközi szervezet az ötven legnépszerűbb, klasszikus koktél közé sorolt. Számuk nem változik, és pontos receptúrával készülnek. A standard koktélok vodka, konyak, rum, whisky, gin, tequila, egyéb alapúak. Fantáziakoktélt bárki kitalálhat, amint a neve is jelzi, csak a fantáziánk szab határt a készítésnek. Néhány alapelvvel azonban nem árt tisztában lenni: Koktélokat sohasem töltünk jégre, kivéve a long drinkeket. A koktél 7 cl, a long drink 12 cl italt tartalmaz. Csak minőségi italt használjunk, ún. kommersz italt soha. Maximum 2-5 féle összetevőből álljon egy koktél.

Iskolánkon az elméleti oktatás az italismerettől a bármixer munkáján keresztül a vendéggel való kommunikációs készség fejlesztéséig terjed. A gyakorlati órák során a hallgatók megismerkednek a koktélok elkészítéséhez szükséges alapanyagokkal, a standard és populáris koktélok receptúrájával és elkészítési módjukkal. Év közben a különböző versenyeken mérjük fel a tanulók szakmai tudását, illetve felkészítjük a tanulóinkat a nemzetközi és hazai mixerversenyekre, melyek elsődleges célja az új tehetségek felfedezése és a bármixerek további együttműködésének elősegítése” – nyilatkozta a szakoktató.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?