Az angliai Liverpoolban sokkal alacsonyabb az életszínvonal, mint az ország más részein. A liverpooli iskolák a brit táblázatok végén helyezkednek el. A helyi hivatalok ezért kénytelenek új módszereket alkalmazni, hogy az iskolákban efektívebb oktatás folyhasson.
Dolgozat közben Mozart
Ezt a módszert Mozart-efektusnak hívják, és nem újkeletű a felfedezés, hogy klasszikus zenét hallgatva megnő a diák teljesítőképessége. Első ízben ezt a módszert nyolc évvel ezelőtt három amerikai tudós írta le a Nature című folyóiratban, akik a tanulók teljesítményét mérték fel tesztírás közben. Amikor a jobb gondolkodás érdekében a feladatmegoldás alatt Mozart zenéjét hallgatták, 10 százalékkal jobban sikerült nekik az írásbeli, mint azelőtt a csendes osztályteremben, zenehallgatás nélkül.
Ezen az újdonságon felbuzdulva a Liverpool külvárosában lévő Knowsley-i iskola vezetősége is elhatározta, hogy alkalmazza majd ezt a módszert, ezért a tanárokat el is küldte továbbképzésre az Alite céghez. A cég alapítója, Alastair Smith egyszerű feltevésből indult ki: „Az agy különös szerv, érzékenyen reagál a környezetre. Éppen ezért megpróbáljuk megtalálni azokat a módszereket, melyek segítségével a diákok leküzdik a stresszt, és egyúttal megnő az önbizalmuk, a teljesítőképességük.“
Az eddig páratlan kísérlet Angliában nagy visszhangra talált. A Knows-ley-i általános iskola diákjai ehetnek, ihatnak az órákon, az óraközi szünetekben együtt aero-bikoznak a csontvázzal, az írásbeli matektesztek közben pedig Mozartot hallgatnak. (t, h)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.