<p>A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és társszervezői 2012</p>
1384 alkotás érkezett
BESZÁMOLÓ
A pályázatra 115 hazai oktatási intézmény 1384 alkotással kapcsolódott be. Az alkotásokat 2013. január 14-én Komáromban az SZMPSZ Központi Irodájában szakmai zsűri értékelte. A zsűri tagjai Török Zita művésztanár (Igazgyöngy Művészetoktatási Intézmény, Berettyóújfalu), Szilva József festőművész (Komárom), Lipcsey György szobrászművész (Dunaszerdahely), Novák Ágnes grafikus (Komárom), Lészkó Katalin igazgatóhelyettes (Juhász Gyula Alapiskola, Léva) voltak, elnöke pedig L. Ritók Nóra igazgató, szintén a berettyóújfalui Igazgyöngy Művészetoktatási Intézményből. A beérkezett alkotásokat zsűrizésre a komáromi Jókai Mór Alapiskolában működő Tehetségpont pedagógusai készítették elő.
A bírálóbizottság a beérkezett rekordszámú pályamunkából 85 rajzot kiállításra javasolt. 43 alkotó és felkészítőjük meghívást kapott Pozsonyba, a kiállítás ünnepi megnyitójára, melyre 2013. március 1-jén kerül sor a Szlovák Nemzeti Múzeum Szlovákiai Magyar Kultúra Múzeumában.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége programjában központi helyet foglal el a tehetségek felkarolása és gondozása. Sok hazai oktatási intézményben a pedagógusok a képzőművészet eszközeivel történő tehetséggondozást, az élményszerű vizuális nevelés alapelveit tartják szem előtt a tanulók harmonikus fejlődése érdekében.
A gyermekközpontú szemlélet a vizuális nevelésben fontossá teszi az érzelmi intelligencia kialakítását és fejlesztését napjaink sivár, fogyasztói szemléletével ellentétben. Előtérbe helyezi az élményközpontú kreatív megnyilvánulást, ami energiákat, alkotási kedvet szabadít fel a gyerekekben. Segíti a tehetség kibontakozását. (jt)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.