Igazságok és tévhitek a weboldalak fejlesztése kapcsán

link

Amikor felmerül az igény egy céges weboldal létrehozására, megannyi tévhittel szembesülhetünk, egyesek persze teljesen eltévednek a reális ajánlások és a fals információk tengerében. Az alábbiakban sorra vesszük a leggyakoribb félreértéseket.

 

Legyünk felkészültek és jól tájékozottak!

A website sosem készül el véglegesen, vagyis ne tekintsük egy befejezett folyamatnak a weboldal fejlesztés teendőit, mivel mindig lesz frissítenivaló, áthelyezendő banner, vagy akár igény a megjelenés felturbózására. 

Gondoljunk csak bele, ha lenne eleje és vége a honlapkészítésnek, akkor csupán egy statikus vázról beszélnénk, ami nem tölti be a funkcióját, csak úgy létezik az online térben. Ez a gondolatmenet azért is káros, mert gyakran egy fél év múlva esedékes funkciót is bele akarnak építeni már a kezdetekkor. Mindenáron véglegesben gondolkodnak sokan, pedig egy változó, bővülő, dinamikus rendszerként kell felfogni. 

Érdemesebb a nagy beruházásokra is úgy tekinteni, mint több kisebb fejlesztés együttese, nem pedig egyetlen változtatás. Ami ugyebár anyagi költséggel is jár, ami a másik probléma ebben a témakörben. Rengeteg döntéshozó úgy véli, hogy viszonylag pénztárcabarát módon elvégeztethet tetemes mennyiségű fejlesztési munkát. Pedig az “ötcsillagos csúcsszuper” weboldalhoz bizony mélyen bele kell nyúlni a zsebbe.

Eleinte inkább a “kevesebb több” elv alapján érdemes eljárni, a legfontosabb, hogy üzleti fókuszú, rendeltetését betöltő, igényes oldal készüljön. Működjön tökéletesen, a többi “apróság” pedig majd idővel megvalósul, amikor ott az ideje.

Ne feledjük a rendszeres tartalomfejlesztést és optimalizálást sem! Ami szintén nem csak egy kipipálandó feladat. 

Még több döntéshozói hiba, félreértés

Vajon a weboldal kezelése, és minden ezzel együtt járó teendő átadható egyetlen embernek? Ez az egyik legabszurdabb feltételezés, hiszen egyetlen személy hogyan láthatná el négyféle munkakör tennivalóit? 

Sokan egy belsős kollégát alkalmaznak a honlap “aktualizálásához”. Érdemesebb inkább kiszervezni a fejlesztési munkákat, már amiatt is, mert sokkal inkább marketing, mint IT, persze ehhez megtalálni a megfelelő szakembert szintén kihívás lehet. Fontos, hogy tapasztalt legyen, aki képes időre teljesíteni a projekteket.

Szintén hibás vélekedés, hogy lassan készül el az oldal, különösen ha ügynökséget bízunk meg. Nem a folyamat lassú, hanem az emberek hajlamosak leegyszerűsíteni a leglényegesebb lépéseket is. Egy profi csapat munkája több időbe telik, mint egy magányos szólózóé.

A marketing szempontokat már a fejlesztés során szem előtt kell tartani!

Ne gondoljuk azt, hogy amikor már kész a weboldal, akkor állhatunk neki a marketing teendőknek. Ez sajnos azt eredményezné, hogy ismét a nulláról kellene felépíteni az oldalt, beépítve az elvárt funkciókat, összekötve a megfelelő eszközökkel. 

Már a legelején üzleti fókusszal, marketing szempontokkal egybekötve tervezzünk, s így biztosan nem hibázunk akkorát.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?