<p>Külföldi nyaralás során a kisebb betegség is sokba kerülhet, a komolyabb kezelésekért pedig több tízezer eurót is elkérhet a külföldi kórház. Milan Janásikot, a Generali szóvivőjét a külföldi kezelésekről kérdeztük.</p>
Papagájcsípés után 1600 eurós kezelés
A nyári szabadságok idején melyek a leggyakoribb betegségek és balesetek?Ügyfeleink a nyaralás alatt főleg napszúrás miatt fordulnak orvoshoz. A melegebb külföldi éghajlaton elég fél óra megfelelő védelem nélkül, máris napszúrást kaphatunk. A másik leggyakoribb diagnózis a különböző csípések, illetve a kisebb balesetek, úszás közben a tengerben elszenvedett apró sérülések. Ezenkívül gyakoriak a hasmenések és a gyomorproblémák, ez főleg Bulgáriára és Egyiptomra jellemző. A szlovákiai kirándulók számára melyek a legveszélyesebb helyek?A legnagyobb kockázattal az Európán kívüli országok járnak, például Egyiptom, Tunézia, a Dominikai Köztársaság, Kuba, Thaiföld. Ezekben az országokban a hőmérséklet rendszerint 40 fok fölött van, itt más típusú baktériumok élnek, mint amilyenekhez a szervezetünk hozzászokott. Aki nem tartja be a higiéniai ajánlásokat, annak komoly problémái lehetnek, és a turisták gyakran alábecsülik ezeket a kockázatokat. Az elmúlt években melyek voltak a legdrágább káresemények?A legmagasabb összeget egy thaiföldi kezelésért fizettük ki tavaly, amikor az egyik ügyfelünk magas lázzal, rosszulléttel felkereste az ottani kórházat, és egy fertőzés miatt, melyet nem tudtak rögtön pontosan beazonosítani, amputálni kellett az ujjait a lábán és a kezén is. Sikerült megmenteni az életét, majd repülővel hazaszállították. A hazaszállítás és az orvosi ellátás költségei meghaladták a 150 ezer eurót. Érdekes eset történt Egyiptomban, ahol úszás közben az egyik ügyfelünket megharapta egy ismeretlen hal. Az orvosi ellátás 300 euróba került. Törökországban pedig egy gyerek egy papagájjal fényképezkedett. A madár megcsípte őt, s meg kellett operálni, hogy megmentsék az ujját. A műtét és a kezelés 1600 euróba került.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2024. 12.31.
Vigyázzunk a kezünkre, figyeljünk egymásra!
2024. 12.16.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.