ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓA lakásfelújításnál rengeteg olyan munka van, amit önerőből is el lehet végezni, az igazán komoly munkák elvégzését azonban mindenképp érdemes építőipari cégre vagy vállalkozóra bízni.
A cégválasztás legfontosabb alapszabályai
ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓ
A lakásfelújításnál rengeteg olyan munka van, amit önerőből is el lehet végezni, az igazán komoly munkák elvégzését azonban mindenképp érdemes építőipari cégre vagy vállalkozóra bízni. Egyáltalán nem könnyű feladat kiválasztani azonban azt az igazit, amely a pénztárcánkhoz mérten és az igényeinknek megfelelően végzi el a munkát. Döntésünk meghozatalához először is el kell dönteni, mit is akarunk valójában, hiszen ha széleskörű felújítást tervezünk, mindenképp érdemes olyan céget választani, amely az összes általunk igényelt munkát elvégzi, megkímélve bennünket attól, hogy minden egyes munka elvégzéséhez külön-külön kelljen kiválasztanunk az építőt. A fogyasztóvédelmi szakemberek szerint ahhoz, hogy megfelelően döntsünk, legalább 3 cég árajánlatával kellene megismerkednünk.
Nem árt, ha utánanézünk annak is, hogy a cég vagy vállalkozó hogyan végezte el a korábban rábízott munkát. A legmegbízhatóbb információkat ez esetben is a barátainktól, ismerőseinktől szerezhetjük, akik hasonló munkákra már igénybe vették valamelyik cég szolgáltatását. Ha erre nincs lehetőségünk, akkor sem kellene az első, utunkba kerülő cégbe kapaszkodni. Az egyik legveszélyesebb módszer, ha a reklámújság egysoros hirdetésében feltüntetett telefonszámon rendeljük meg a szerelőt, akiről semmit sem tudunk, és akinek néha kellő végzettsége sincs a feladat ellátásához. Ha mégis mellette döntenénk, akkor kérdezzünk rá, hol végzett hasonló munkát, és ha van rá lehetőségünk, nézzük is meg, hogyan végezte el a rábízott feladatot. Ha a vállalkozó elzárkózik attól, hogy elárulja, kinek dolgozott korábban, ez olyan figyelmeztető jel lehet, ami elriaszthatja a megbízót.
A komoly cégekkel szerződést is köthetünk a munkára, ahol pontosan feltüntetik, mit végeznek el és mennyiért. Ez esetben érdemes odafigyelni, hogy a cég valóban kötött árat kínál-e, vagy hagyott magának egy kiskaput, amit aztán igénybe is vesz, ha a munka elvégzése után mégis növelné az árat. A komolyabb cégek általában nem készpénzben fizettetnek, hanem csekken, előleget azonban általában mindegyik kér. A fogyasztóvédelmi szakemberek azt ajánlják, hogy előleget csak az építőanyagra fizessünk. Szerintük ugyanis azok a cégek, amelyek egy bizonyos időszakra még az alkalmazottaik bérét sem képesek fizetni, nem biztos, hogy időben képesek elvégezni a munkát. Kivétel persze ez esetben is bőven akad. (mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.