Nem engedik el a változtatási tilalmat, jön a második „atombomba”?

Sik Sándor (a háttérben) bizottsági elnök vezette az alig egyórás ülést. Fotó: Sudár Ágnes

Másodszor futott volna neki a győri önkormányzat városstratégiai bizottsága a tatai úti társasházprojektnek, de a témát a csütörtöki ülés legelején levették napirendrendről. Helyette elfogadták az ideiglenes változtatási tilalmat, amelyen a Kúra döntése miatt kellett változtatni.


 

A hét elején – október 19-én – a városstratégiai bizottság ülését azért kellett elnapolni, mert a képviselők csak közvetlenül az ülés előtt kapták meg a napirendi pontokat, így nem volt idő átolvasni az anyagot, amelyről szavazni kellett (volna). Az elnapolt ülés csütörtökön 8 óra 15 perckor kezdődött, de mindjárt a legelején bejelentette Sik Sándor bizottsági elnök, hogy az első két napirendi pontot javasolja levenni a tárgyalandók listájáról. Ezek vonatkoztak a Tatai úti ezerlakásos társasházfejlesztésre. A bizottsági tagok vita nélkül levették.

bizottság2: Gyimóthy Ákos főépítész. Fotó: Sudár Ágnes

A 3. napirendi pont kacifántos megfogalmazása mögött annak a változtatási tilalomnak a módosítása áll, amelyet a Kúra söpört el. A rendeletet a megyei kormányhivatal támadta, számos kifogást talált ugyanis benne. A mostani bizottsági ülésen Gyimóthy Ákos főépítész úgy fogalmazott a győri rendeletről, hogy „a Kúria megvizsgálta, észrevételeket tett, de lehetőséget adott arra, hogy meghosszabbítsuk”.

A főépítész tisztázta, hogy „korrigáltuk az észrevételeket”, tehát az új tilalom nem vonatkozik a teljes városra, s nem lesz benne olyan, hogy egy korábban elrendelt változtatási tilalomra rápakolnak egy másikat. Ilyen hibák voltak az előző verzióban, s azt is nevesítette, hogy a panelépületeknél nem lesz változtatási tilalom, hisz nem cél a panelprogram akadályozása. Ezzel nem is volt problémája a bizottságnak, Pollreisz Balázs szocialista és Bárány István független képviselő azonban szóvá tette, hogy az anyagban szereplő övezetszámok az égvilágon semmit nem mondanak, nem tudni, hogy mely városrészekről beszélünk. Márpedig ha a képviselők sem tudják, akkor a győriek még kevésbé fogják tudni. A főépítész azt válaszolta, céljuk, hogy az övezeti besorolás is dekódolható legyen minél szélesebb kör számára – feladat, amit meg kell oldani.

Egy héten belül másodszor ülésezett a városstratégiai bizottság.  Fotó: Sudár Ágnes

A lényeg: az ideiglenes változtatási tilalom bevezetését támogatta a városstratégiai bizottság, egyetlen tartózkodás volt (Pollreisz részéről) a szavazásnál, ez az anyag pedig – válaszolta a Győri Új Szó kérdésére Sik Sándor – nagyjából kilencven százalékában az, amit tavasz végén, nyár elején elfogadtak. Ez utóbbi miatt nyilvánvalóan nem bontanak pezsgőt az építőiparban érintettek, portálunknak úgy fogalmaztak, ha a júniusi előterjesztést „atombomba” volt, akkor jó eséllyel ez lesz a második. Az „ideiglenességben” sem bíznak, mert a győri rendezési terv már jó ideje készül és „sose lesz kész”. Egy-két évig tehát érvényben maradhat a változtatási tilalom, ha jogilag nem fog senki belekötni (erre egyébként külön rákérdezett Bárány István is) és csaknem négyszáz övezetet érint, a város nagy részét. 


 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?