A szombati felvételin is azok voltak előnyben, akiknek a szülei megengedhetnek egy előkészítőt, vagy akik olyan általános iskolába járnak, ahol erre a vizsgára alaposan felkészítették őket. Fotó: shutterstock
Középiskolai felvételi: A feladatok összeállítói nem vettek tudomást az elmúlt két évről
Ezekkel a feladatokkal ki lehet deríteni, hogy egy diák tudja-e, mi a különbség a képző, a jel és a rag között, vagy felismer-e egy magas hangrendű szót. Arról viszont semmit nem tudunk meg, hogyan gondolkodik egy felvételiző, kreatív-e, van-e nyelvi érzéke, hogy ha bekerül egy tehetséggondozó, hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba, akkor ott hogyan fogja megállni a helyét – mondta az Eduline-nak a negyedikesek és a hatodikosok magyar nyelvi felvételijéről a Radnóti-gimnázium tanára.
A középiskolai felvételik rendre vihart kavarnak, ez idén is így volt. Az Eduline percről percre követte a szombati eseményeket, s egy hosszabb elemzés tett közzé vasárnap. A szakértő, akit megszólaltak, Schiller Mariann, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolájának angol-magyar szakos tanára.
A feladatsorok összeállítói egyáltalán nem vettek tudomást arról, mi történt az elmúlt két évben. Amire – ha jóindulatú vagyok – pozitívumként is lehet tekinthetnék, mert a gyerekeket nem érte meglepetés, ilyen feladatokra számítottak, a felkészítő tanfolyamokon erre tréningezték őket.”
„A szombati felvételin is azok voltak előnyben, akiknek a szülei megengedhetnek egy előkészítőt, vagy akik olyan általános iskolába járnak, ahol erre a vizsgára alaposan felkészítették őket. A hat- és nyolcosztályos gimnáziumokban ez nagyon súlyos szociális kérdés” – magyarázza a Magyartanárok Egyesületének választmányi tagja.
A teljes cikk itt olvasható.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.