Győri sikerek a tornászok mesterfokú bajnokságán (Galéria)

torna
Győr |

A győri Tomcsányi Benedek lólengésen és gyűrűn, klubtársa Kardos Botond pedig talajon diadalmaskodott a férfiak Prolan Mesterfokú Bajnokságán a szerenkénti döntők első napján, a hölgyeknél pedig az újpesti Szilágyi Nikolett bizonyult a legjobbnak az egyéni összetett versenyben.

A férfiaknál a szerenkénti finálék első napját, míg a hölgyeknél az egyéni összetett döntőjét tartották a tornászok Prolan Mesterfokú Bajnokságának második napján. A szigorú biztonsági intézkedések mellett bonyolított viadalon a hölgyeknél az elsőéves felnőtt, Szilágyi Nikolett bizonyult a legjobbnak. Az UTE versenyzője 49.700 ponttal végzett az élen, mögötte az MTK Budapest tornásza, Böczögő Dorina (49.200) és a DKSE fiatal tehetsége, Czifra Lili (48.100) lett dobogós.

A férfiak három szeren mérték össze tudásukat, gyűrűn, lólengésen és talajon. Mindhárom szeren hazai elsőség született. Gyűrűn Tomcsányi Benedek (GYAC, 13.400); Molnár Botond (GYAC, 13.100), Rengei Balázs (BHSE, 12.600) az első három sorrendje. Lólengésen szintén a világbajnokságot is megjárt Tomcsányi Benedek diadalmaskodott (13.800), a második helyen holtverseny lett, az ezüstérem Kiss Balázs (BHSE, 13.000) és Mészáros Krisztofer (13.000) nyakába került. Talajon Kardos Botond (13.850) győzött, a dobogóra még a KSI színeiben versenyző Závory Szilárd (13.550) és Kovács Márton (FTC-Telekom, 13.050) állhatott fel.

A Prolan Mesterfokú Bajnokság vasárnapi zárónapján a női szerenkénti döntőket és a férfiak fináléinak (korlát, nyújtó, ugrás) második etapját tartják a győri Olimpiai Sportparkban. A rendezvény 11:00 órától kezdődik, amely a nézőknek és a sajtó munkatársainak védettséget igazoló okirattal és maszk viselésével látogatható.