Vásárlócsalogató trükkök

Szlovákiában gombamód szaporodnak az üzletláncok. Egyre többen, egyre több pénzt költenek a hipermarketekben. Mi a titkuk az üzletláncoknak? Milyen üzleti fogásokat alkalmaznak, hogy a lehető legtöbb pénzt húzzák ki a pénztárcánkból?

A nagy bevásárlóközpontok egyben szórakozóközpontok is, amelyekben a legnagyobb vonzerőt a különféle rendezvények jelentik. Zenekarokkal, gyermek- és sportrendezvényekkel próbálják meg becsalogatni az embereket, akik aztán már csak nagyon nehezen állják meg, hogy ne váljanak egyben vásárlókká is. Hatékony csalinak számítanak a széles körben terjesztett röplapok és az üzletek kedvezményes termékeit feltüntető reklámújságok is. Ezekben ugyan nem egyszer olyan ajánlatokat is találunk, amelyek nem felelnek meg a valóságnak, ám ha már egyszer az üzletben vagyunk, bizonyára mást is vásárolunk. Nem árt vigyáznunk azonban közvetlenül az üzletben az áru mellet elhelyezett árcímkékre is. Ezek ugyanis nem egyszer a régi akciós árat tartalmazzák, miközben a kasszánál már drágábban számlázzák a terméket. Ezt az esetek többségében azzal magyarázzák, hogy nem volt idejük változtatni az árakon, vannak azonban olyan üzletek is, ahol ezt tudatosan teszik.

Hogy a lehető legtöbb időt töltsük az üzletben, arra szinte egy külön tudományág jött létre. Ez olyan apró részletekre is ügyel, mint például a zene, amelynek nem szabad túl gyorsnak lennie, hiszen ez gyorsabb vásárlást válthat ki bennünk. A lassabb ha-ladást szolgálják a bevásárlókocsik is. Minél nagyobb a kocsi, annál nagyobb az esélye, hogy az üzletben „dugók” alakulnak ki, és ha lassan haladunk, több időnk marad arra, hogy szinte mindent megnézzünk. Az üzletek érdekét szolgálja azonban az is, ha nyikorog a bevásárlókocsi kereke, hiszen ez is lassabb haladásra ösztönöz. A legrégibb trükk persze az, hogy a leginkább keresett termékeket helyezik az üzlet legtávolabbi pontjára, hogy a vásárlásnál lehetőleg az egész üzletet meg kelljen néznünk. Mindezt az üzletek természetesen azzal magyarázzák, hogy csakis a vásárló érdekében cselekszenek így. Ha ugyanis valamiről esetleg megfeledkeztünk volna, akkor az egész üzlet végigjárásával, biztosan eszünkbe jut, mit kellene még vennünk.

Nem kerülték el az üzleti pszichológusok figyelmét azonban a gyerekek sem. Mivel a kasszánál nem egyszer hosszú sorok alakulnak ki, az üzletek ezek előtt helyezik el az édességeket tartalmazó polcokat. Szinte nincs olyan gyerek, aki egy negyedórás várakozás után legalább egy csokoládét vagy cukorkát ne könyörögne bele a bevásárlókocsiba. (mi, t)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?