Még mindig sokan vannak olyanok, akik nem a havi díjas csomagokra fizetnek elő a mobilszolgáltatóknál, hanem a feltöltőkártyás megoldást részesítik előnyben.
Mit tehetünk, ha rossz telefonszámot töltünk fel?
Ennek egyik előnye, hogy mindig csak annyit költünk, amennyire szükségünk van, igaz, az egyenleget rendszerese fel kell tölteni a megfelelő összeggel. Erre számos lehetőség van, kezdve a még mindig meglévő kaparós vagy sorszámos megoldással, a bankautomatán, terminálokon történő feltöltéssel, de ma már a szolgáltatónk online platformjaink is tudunk pénzt, azaz egyenleget tölteni a pre-paid-kártyánkra. De ebben van kockázat is, hiszen könnyen előfordulhat, hogy rosszul adjuk meg a telefonszámot, amit fel szeretnénk tölteni, és az egyenleg egy másik, valószínűleg idegen telefonján nő.
Mit tehetünk egy ilyen, elhibázott feltöltés után? Van-e esély arra, hogy visszakapjuk a pénzt, vagy hogy a szolgáltató korrigálja a tévedésünket? A négy hazai szolgáltatót kérdeztük, melyiknél milyen lehetőségek vannak egy ilyen téves feltöltés után.
Az Orange azt javasolja az ügyfeleknek, hogy egy téves feltöltés után próbáljon meg kapcsolatba lépni a rosszul megadott telefonszám tulajdonosával, és megegyezni abban, hogy ő visszatölti az egyenleget – mondta lapunknak Alexandra Piskunová. Az Orange szóvivője hozzátette, hogy ha ez nem sikerül, akkor a szolgáltató képes ezt manuálisan megtenni, azaz a helyes számra tölteni az egységeket, ám ennek feltétele, hogy azon legyen elegendő keret. Ha esetleg az ügyfél nem tudja, milyen számra küldte a pénzt, akkor a szolgáltató ezt a tranzakció száma alapján ki tudja deríteni.
A Telekom is azt javasolja az ügyfeleknek, hogy első körben próbáljon meg kapcsolatba lépni és megállapodni a visszatöltésről azzal az ügyféllel, akinek az egyenlegét – tévesen – feltöltötte. Bár a szolgáltató is képes segíteni ebben, de ehhez szükség van az ügyfél írásos vagy személyes beleegyezésére – mondta lapunknak Peter Kimijan, a szolgáltató szóvivője.
Az O2 ügyfelei egy fokkal könnyebb helyzetben vannak, elég, ha kapcsolatba lépnek a szolgáltatóval – e-mailben, telefonon vagy személyesen. Ha téves feltöltés történt, akkor az O2 előbb csökkenti a téves szám egyenlegét, és jóváírja a helyes telefonszámon – mondta Tereza Molnár. Az O2 szóvivője elmondta azt is, hogy ha az ügyfél nem tudja pontosan, milyen telefonszámot töltött fel, azt ki tudják deríteni a tranzakció adataiból.
A 4ka is tud segíteni azoknak, akik téves számra küldik a feltöltést. Az ilyen tranzakciót nem lehet reklamálni, ugyanakkor a 4ka nem szeretné büntetni az ügyfeleket azért, mert egyszer hibát vétettek, ezért – ha igazolja a feltöltést – a tévesen utalt egyenleget a szolgáltató jóváírja az ügyfél számláján – mondta lapunknak Matúš Benčík. A 4ka szóvivője hozzátette, hogy a visszaélesek elkerülése végett ilyenre csak egy alkalommal van lehetősége az ügyfélnek.
Ha szeretnénk elkerülni a téves feltöltést, akkor a legjobb megoldás, hogy létrehozunk egy ügyfélfiókot a szolgáltató online felületén (applikáció vagy webes oldal), és miután belépünk oda a felhasználónevünkkel, jelszavunkkal, ott töltjük fel a regisztrált telefonszámunkat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.